30 грудня Українська Православна Церква відмічає день пам’яті пророка Даниїла

30 грудня Українська Православна Церква відмічає день пам’яті пророка Даниїла

Святий Даниїл був царського роду і походив з коліна Іудиного. Разом з іншими іудеями він був взятий у Вавилонський полон.

Даниїл був наділений божественними даруваннями і невдовзі здобув повагу свого народу. Оскільки він викрив неправедних суддів і врятував від смерті невинну Сусанну, дружину знатного іудея Іоакима. Цю жінку судді звинуватили у перелюбі, бо вона відмовила їм у задоволенні їхньої плотської похоті.

В цей час цар Навуходоносор повелів відібрати благородних отроків-іудеїв для служби в царських чертогах та навчати їх протягом трьох років. Разом з іншими були обрані Даниїл, Ананія, Азарія і Місаїл, яких відповідно назвали Валтасаром, Седрахом, Місахом та Авденаго.

Цар повелів давати усім отрокам їжу і вино з царського столу, однак Даниїл та його товариші не хотіли осквернятися ними. Вони запропонували приставленому до них вавилонянину протягом десяти днів давати їм лише овочі та воду, а потім перевірити, хто буде краще виглядати: вони чи отроки, які годуються царською їжею.

Коли це було зроблено, то виявилося, що Даниїл, Ананія, Азарія та Місаїл виглядають краще за інших. Тому їх і надалі годували овочами. Згодом ці отроки стали служити перед царем.

Якось Навуходоносору приснився тривожний сон, але він забув його. Тоді цар наказав вавилонським мудрецям відкрити йому цей сон, проте вони не могли цього зробити.

Навуходоносор розгнівався і повелів убити всіх мудреців. Разом з ними мали загинути і святі отроки. Тоді Господь відкрив сон царя Даниїлу. Пророк прийшов до царя і сказав йому, що він бачив уві сні величезного ідола, в якого була золота голова, срібні груди і руки, мідні черево та стегна, залізні гомілки, і частково залізні, частково глиняні стопи.

Потім від гори відірвався камінь, який впав на ідола і розбив його вщент. Після того цей камінь став великою горою і наповнив всю землю. Даниїл повідомив царю, що золота голова – це він і попередні Вавилонські царі, а після них будуть інші тимчасові царства. Потім Бог зведе царство, яке зруйнує всі інші і саме залишиться навіки.

Тоді Навуходоносор звеличив Істинного Бога і оголосив Даниїла головним мудрецем. При цьому він дав Даниїлу владу над областю Вавилонською, а Ананію, Азарію і Місаїла зробив начальниками Вавилонської країни.

Невдовзі цар поставив на полі великого золотого ідола і повелів усім сановникам поклонитися йому. Ананія ж, Азарія та Місаїл відмовилися від поклоніння. За це їх кинули в сильно розжарену піч, в якій, збережені Богом, вони нітрохи не постраждали. Коли отроки вийшли назовні, цар прославив Істинного Бога і повелів страчувати кожного, хто буде хулити Його.

Згодом Навуходоносор сильно загордився. В той час він мав бентежний сон, який розказав Даниїлу. Тоді Пророк передрік царю, що він скоро втратить царство, буде жити з польовими звірами і годуватися, як віл, допоки не пізнає, що Бог дає царство, кому бажає. Так і сталося.

Невдовзі цар втратив розум і сім років жив під відкритим небом та їв траву. Потім Господь повернув розум і царство Навуходоносору, який відтоді став славити Бога.

Якось цар Валтасар, внук Навуходоносора, під час бенкету пив разом з присутніми з посуду, взятого в Єрусалимському храмі. Тоді явилася кисть людської руки і написала на стіні незрозумілі слова, які ніхто не міг пояснити. За порадою своєї бабки наляканий цар покликав Даниїла.

Пророк пояснив царю написане і, зокрема, сказав, що настав кінець його царства. Тієї ж ночі Валтасар був убитий і царство його перейшло до Дарія Мідянина та Кіра Персіянина.

Дарій полюбив Даниїла і хотів наділити його найвищою після себе владою. Тоді князі і сатрапи хитрістю примусили царя, згідно зі своїм же царським указом, кинути Даниїла в левиний рів.

Однак Пророк там анітрохи не постраждав, а самі зловмисники загинули в рові лютою смертю.
Коли після Дарія царював Кір, Даниїл теж користувався великою честю. В той час вавилоняни поклонялися богу Вілу, якому щодня приносили в жертву багато пшениці, овець та вина.

Кір був переконаний в тому, що Віл усе це з’їдає. Однак Даниїл сказав йому, що Віл нічого не їсть, бо зроблений з міді та глини. Насправді ж усі жертви потай з’їдали жерці разом з дружинами та дітьми. Даниїл мудро показав це Кіру, після чого зруйнував язичницький храм і самого ідола.

Потім Даниїл знищив і дракона, якому поклонялися нечестиві. За це народ став вимагати у царя смерті Пророка, і Даниїл був вкинутий в левиний рів. Коли на сьомий день прийшов до рову цар, то побачив Даниїла живим і прославив Бога.

Святі Даниїл, Ананія, Азарія та Місаїл дожили до глибокої старості. Вони були обезглавлені царем Камбізом, якого викривали у нечесті. Говорять, що Ангел Господній взяв тіла святих і переніс на гору Гевал, в коліні Єфремовому.

Wayfarer

Wayfarer

Добавить комментарий

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial