19 січня Українська Православна Церква відмічає Богоявління Господнє

Коли Син Божий, Іісус Христос, повернувся з Єгипту, то проживав у Галілейському місті Назареті разом з Пренепорочною Дівою Богородицею та праведним старцем Іосифом.

Тут Іісус разом зі Своїм удаваним батьком Іосифом займався теслярською справою, а після смерті старця Сам продовжував заробляти цим ремеслом на прожиття Собі та Своїй Пречистій Матері.

При цьому Христос не являв Себе світу до тридцятирічного віку, тобто до того віку, до якого в іудеїв ніхто не міг стати учителем або священиком.

Коли Іісусу Христу йшов тридцятий рік, Бог послав Іоанна, сина Захарії, що проживав у пустелі, хрестити народ водою і сповістив йому знамення, за яким Іоанн мав впізнати Месію.

Після цього Іоанн став по всій Йорданській країні проповідувати Хрещення покаяння, і іудейський народ стікався до нього, сповідував свої гріхи та водночас хрестився від нього в Йордані.

В той час прийшов прийняти Хрещення і Христос. Іоанн же Хреститель саме перед цим сповістив про Христа народу. Предтеча Господній повідомив, що слідом за ним йде сильніший від нього, Якому він недостойний розв’язати ремінець на взутті. Також Іоанн сказав, що він хрестить водою, а Той, що йде за ним, буде хрестити Духом Святим.

Син Божий, будучи безгрішним, не мав потреби в Хрещенні, однак Він прийшов, щоб очистити через Хрещення гріхи всього світу, які прийняв на Себе.

Разом з тим, Господь хрестився, щоб освятити єство води і приготувати для людей купіль Святого Хрещення.

Крім того, Син Божий прийняв Хрещення, щоб Іоанн побачив знамення, вказане йому Богом, і був правдивим свідком про Христа.

Іоанн духом впізнав Месію, через Якого звеселився ще в утробі своєї матері, і не хотів Його хрестити. Він говорив Іісусу, що сам потребує хреститися від Нього. Однак Христос сказав Іоанну: «Облиш це нині, так бо слід нам звершити всяку правду». Ці слова означають, що Іісус звершив всі Заповіді Божі, окрім Заповіді щодо Хрещення, яку Бог дав Іоанну.

Будучи безгрішним, Христос одразу після прийняття Хрещення вийшов з води. Інших же людей Іоанн Хреститель занурював у воду до шиї і тримав в такому положенні, допоки вони не сповідали всіх своїх гріхів.

В той час як Іісус виходив з води, над Ним відкрилися Небеса, спалахнуло яскраве світло, як блискавка, і Дух Святий у вигляді голуба зійшов на Нього.

Як колись Ною та його близьким голубка сповістила про зменшення води потопу, так і тепер подоба голуба передвістила закінчення потопу гріховного. Голуб же – птах чистий та кроткий, що любить людей.

Тому Дух Святий і явився у вигляді голуба, оскільки є джерелом чистоти, безоднею людинолюбності та учителем смирення.

Коли Дух Святий сходив на Іісуса, то пролунав Голос Бога-Отця, що назвав Христа Своїм любим Сином, до Якого Він має благовоління.

Добавить комментарий