16 лютого Українська Православна Церква відзначає день пам’яті святого Симеона Богориємця

16 лютого Українська Православна Церква відзначає день пам’яті святого Симеона Богориємця

Святий Симеон був праведним та благочестивим мужем, і на ньому почивав Дух Святий. Більшу частину свого життя Симеон чекав народження Месії, про скоре пришестя Якого йому сповістив Бог.

Коли єгипетський цар Птоломей ІІ Філадельф заволодів Іудеєю, тисячі її жителів були відведені в полон у Єгипет. Оскільки цар милостиво ставився до полонених, то пізніше ще багато іудеїв переселилися добровільно в єгипетську землю.

В цей час Птоломей, стараннями якого була заснована Олександрійська бібліотека, дізнався, що іудейський Закон містить в собі високу премудрість. Тому він захотів мати грецький переклад іудейського Закону. Для цього Птоломей послав багаті дари для Єрусалимського храму і попросив первосвященика Єлеазара прислати для перекладу обізнаних з Законом старців.

Тоді первосвященик обрав з 12-ти колін Ізраїлевих по шість старців, яких відправив у Олександрію із списком священних книг, написаним золотими літерами на найтоншому пергаменті.

Старцям був виділений будинок на острові Фаросі, де вони протягом 70 днів виконували поставлене перед ними завдання. Після цього їхній переклад був зачитаний перед олександрійськими іудеями та схвалений ними. Цей переклад називають «перекладом 70-ти перекладачів». Саме з нього був зроблений «Слов’янський переклад Ветхого Завіту».

Одним із обраних для звершення перекладу старців був Симеон Богоприємець. Коли він перекладав книгу Пророка Ісайї, то прочитав слова, в яких сказано, що Діва в утробі зачне і народить Сина.

Сімеон засумнівався, бо подумав, що Діва без мужа не може народити, і хотів ножем зчистити слово «Діва» та замінити його словом «жінка». Тоді раптом явився Ангел Божий, затримав руку Симеона і сказав йому вірити написаним словам та повідомив, що він не помре, допоки не побачить Христа-Господа, Який має народитися від непорочної Діви.

Після цього Симеон увірував в істинність пророцтва Ісайї та слів, сказаних Ангелом, і став чекати пришестя Христа. При цьому старець проводив доброчесне життя, уникав зла і постійно перебував у храмі Господньому, де молився Богу про помилування світу та порятунок людей від диявола.

Коли ж народився Христос Спаситель і через сорок днів був принесений в Єрусалимський храм, Симеон прийшов сюди, приведений Духом Божим. В храмі старець побачив Немовля Іісуса та Його Непорочну Матір, осяяну небесним світлом.

Тоді Симеон взяв Христа на руки і сказав: «Нині відпускаєш раба Твого, Владико, за словом Твоїм, у мирі, бо бачили очі мої спасіння Твоє, що Ти приготував перед усіма людьми: світло для освічення народів, і славу людей твоїх Ізраїлю».

Потім Симеон передрік страждання Христа і сказав Богородиці, що Її душу пройде зброя скорботи та печалі.

Святий старець, як і було передречено Ангелом, дожив до пришестя Христового і у 360-річному віці відійшов до праотців, яким приніс радісну звістку про народження довгожданого Месії.

Wayfarer

Wayfarer

Добавить комментарий

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial