Страсна Середа

Сьогодні Страсна Середа, день у який Іуда зрадив Господа нашого Іісуса Христа.

На раді першосвяшенників, книжників та старійшин було вирішено взяти Іісуса Христа хитрощами та вбити Його. Ніч на середу Господь провів у Віфанії.

Тут у оселі Симона прокаженого, якась жона «грішниця» возлила дорогоцінне миро на главу Спасителя і витерла волоссям своїм ноги Христа, і тим уготовала Його на погребіння, як судив Він Сам про її вчинок.

На противагу  безкорисній дії жони грішниці, народилося у невдячній душі Іуди, одного із дванадцяти учнів Христа, злочинний намір зрадити та віддати  на поталу беззаконній раді свого Учителя і Господа.

У той час як інші жінки приходили тільки для того щоб отримати зцілення тілесне, ця жона грішниця прийшла виключно для того, щоб віддати шану та честь Христу, і отримати душевне зцілення. Вона не мала ніякої хвороби тілесної, вона підходить до Христа не як до простої людини, нехай і пророка, але як до Того, Хто більший за людину, і тому підносить до Його ніг найдорожчу частину тіла ? голову…

Господь приймає блудницю, оскільки бачить глибину її благоговіння, бачить її щире каяття.

Вчинок цієї жінки це не тільки щире каяття, а це прояв сердечного смирення та покори волі Божій. Адже коли вона йшла купляти миро, коли йшла до оселі, де сподівалася застати Христа вона не була впевнена в тому, що зможе возлити миро на Господа.

Ця жінка йшла із сердечною надією на милість Божу, котра дозволить їй зробити те, що вона задумала. Тільки за умови глибокого смиріння та усвідомлення власної гріховності, за умови сильної віри стає можливим наблизитися грішниці до Господа.

Милість Христа до жони-грішниці це праобраз милості Божої до усіх нас. Господь дає нам усім шанс: які би ми не були грішні, заблудші, якщо ми щиро будемо каятися та усвідомлювати усі свої проступки то Він ніколи не відвернеться від нас і завжди, як люблячий Батько прийме нас у Свої обійми.

Кожен із нас, повинен, так само як ця грішна жона, йти до Христа та як дорогоцінний сосуд із миром нести до Нього свої душі.

Традиційно, у Велику Середу в храмах звершують Таїнство Соборування, останнє перед Пасхою.

Добавить комментарий