Страсний тиждень: що обрати — кухню чи храм?

Тривають дні Страсного Тижня. Кожен із них це особлива подія для Церкви, котру віруючі разом із духовенством та кліром переживають особливим чином.

Але є певний, так би мовити, прошарок прихожан храмів, котрі опиняються перед дилемою: служби чи кухня, святкові наїдки і прибирання у оселі чи Страсні Євангелія? Що ж ми маємо робити?

Для дійсно віруючої людини таке питання навіть не стоїть. Але ми живемо у складному світі, живемо у родинах, де на жаль не всі ходять до храму і вірять у Бога. Тому часто люди дійсно опиняються перед таким вибором.

Що ж таке Страсний Тиждень? Це особливі дні із життя Христа ? дасть відповідь будь-хто із віруючих. І це дійсно правильно. Взагалі, весь Великий Піст присвячено підготовці до Воскресіння Христового, Великодня.

Але можна ще сказати що Великий Піст готує нас до прийняття цих останніх днів земного життя Спасителя. Метою Великого Посту є усвідомлення людиною власної гріховної немічності.  Як правило, ми прагнемо до виправлення, до покращення наших душ. І Великий Піст це інструмент у цій справі.

Через довгі служби, через обмеження у їжі ми намагаємось збудити свої душі. Намагаємось змусити себе подивитися на свої життєві пріоритети з другого боку, спробувати розставити по іншому акценти.

Все це, повторимось, є засобом до пробудження наших душ. Є засобом котрий спонукає нас вести духовне життя.

І духовне життя не у плані поспівчувати на просторах інтернету котикам чи собачкам, поплакати над зворушливим фільмом, нехай навіть дуже реалістичним та талановито знятим. А духовне життя у ракурсі Заповідей Божих. У ракурсі найголовніших із них:  «Возлюби Господа Бога твого всім серцем твоїм, всіма думками твоїми , возлюби Ближнього свого як самого себе» . Ось до чого спонукає нас Великий Піст.

А із огляду на це, що ми маємо робити у Страсний Тиждень? Відповідь однозначна: бути із Христом. Переживати момент зради, бути на суді Пілата, йти скорботним шляхом на Голгофу, ридати разом із Дівою Марією під Хрестом. В таємничій тиші суботи чекати Воскресіння.

Не потрібно сваритися із близькими, не потрібно говорити їм про те, що у них на першому місці наїдки. Любіть своїх ближніх, моліться за них. Усвідомлення того що відбувається зараз у храмі, любов до ближніх допоможе вам знайти правильні слова та зустріти Великдень у мирі і любові.

І зовсім не важливо, чи добре будуть вимиті вікна, а чи взагалі вони не будуть миті. Чи стоїть на столі одна страва чи їх десяток. Якщо для вас Великий Піст та Страсний Тиждень були справді важливими, то все це перетвориться на дрібниці, котрі просто не здатні затьмарити радість Воскресіння Христового.

Добавить комментарий