4 квітня Українська Православна Церква відзначає день пам’яті мучениці Дросіди

4 квітня Українська Православна Церква відзначає день пам’яті мучениці Дросіди

Свята Дросіда була дочкою Римського імператора Траяна, що царював у 98 – 117 рр. Нечестивий імператор підняв жорстоке гоніння на християн, яких щодня нещадно убивали.

Серед віруючих у Христа були благочестиві діви, що проводили богоугодне життя у пості та молитвах. У цих же дів були наставниці, які забирали тіла убитих християн та ховали їх у своїх домівках.

Якось Дросіда потай уночі пішла до християнських наставниць і попросила у них дозволу відправилася разом з ними за тілами мучеників, аби і вона могла взяти чесне тіло Христового страждальця.

В цей час близький друг імператора Андреян, що був женихом Дросіди, порадив Траяну поставити варту, щоб вистежити, хто забирає тіла християн. Тому Дросіда, а разом з нею і п’ять дів були схоплені та приведені до імператора.

Коли Траян побачив свою дочку серед схоплених, то сильно злякався і повелів замкнути її в окремому приміщенні з надією на те, що вона розкається у своєму вчинку. П’ять же дів він повелів спалити у котлі разом з великою кількістю міді, щоб мідь змішалася з їхніми тілами.

Потім з отриманого сплаву були викувані жертовні триніжки для новозбудованої бані. Цю баню відкрили в день святкування в честь мерзенного язичницького бога Аполлона, і люди, які тільки ставали на її поріг, одразу падали мертвими.

Коли імператор дивувався, чому так відбувається, жерці сказали йому, що потрібно винести з бані триніжки, зроблені з міді, в якій загинули мучениці. Тоді Андреян попросив у імператора дозволу зробити з тієї міді статуї оголених дівиць, схожих на мучениць, і поставити їх перед входом у баню задля наруги. Траян висловив свою згоду на це, і задум Андреяна був виконаний.

В цей час уві сні імператор побачив в раю п’ять чистих ягниць і страшного пастуха. Цей пастух сказав йому, що добрий Пастир забрав у нього тих, чиї зображення він задумав осквернити, і поселив в раю, куди скоро прийде і Дросіда.

Цей сон сильно розлютив Траяна. Він наказав затопити у протилежних кінцях міста дві печі і написати на них, щоб галілеяни, які не бажають принести жертви богам, добровільно приймали в них муки.

Невдовзі звістка про те, що християни з любові до Істинного Бога добровільно гинуть у печах, дійшла і до Дросіди. Вона стала молити Господа, щоб Він допоміг їй уникнути шлюбу та піднятись на Небо, де перебувають п’ять християнських наставниць.

Після цього Дросіді з Божою допомогою вдалося непомітно вийти з місця ув’язнення. Свята, яка на той час ще не була очищена Хрещенням, стала молити Христа, щоб Він Сам охрестив її. Потім вона помазала себе миром, увійшла в струмок, що протікав на її шляху, та промовила: «Хреститься раба Божа Дросіда в ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа».

Протягом семи днів після Хрещення свята діва переховувалася. В цей час вона була знайдена християнами, яким і розповіла все про себе. На восьмий же день Дросіда здійснила свій задум, прийнявши мученицьку смерть у печі.

Wayfarer

Wayfarer

Добавить комментарий

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial