Воскресіння Господа нашого Іісуса Христа

У велику та благословенну суботу Іісус Христос, Син Божий, почив плоттю від усіх Своїх справ. Проте неспокійно було в Єрусалимі. Одні перебували у злобі, а інші – у тяжкій глибокій скорботі. Вороги Іісуса не перестали переслідувати Його і утвердили Його гроб печаттю та поставили варту.

Апостоли ж Христові тужили і не могли зрозуміти, Ким був Іісус. Його чудеса свідчили про Божественну всемогутність, Його слова були сповнені невідомої сили та незбагненної любові, однак вороги перемогли Його, розіп’яли на хресті, і Він помер ганебною смертю. Гірко плакав Апостол Петро, що відрікся від Господа. Несказанно більше горювала Божа Матір, Якій душу пройшла гостра зброя.

Одні злорадствували, інші тужили, проте нікому не було відомо, що відбувається у Живоносному Гробі. Тут перебувало лише Тіло Христове, душа ж Його зійшла у пекло з проповіддю Євангелія та відпущення гріхів. Тут Господа зустрів сонм праотців та пророків. Затрепетало пекло, закінчилося владарювання смерті та диявола. Христос відкрив для віруючих замкнені гріхами праотців двері Раю і разом з праведними зійшов на Небо.

В Єрусалимі ж посилювався неспокій. Вороги, що пам’ятали пророцтво Іісуса про Його воскресіння, непокоїлися і злобствували, а в душах учнів Христових засяяв промінь слабкої надії на явлення Божественної всемогутності. Байдужими ж залишалися воїни при Гробі.

В безмовності глибокого ранку таємниче звершилося Воскресіння Христове. Воїни ж, які охороняли Гроб, були свідками вже того, що сталося після Воскресіння. Коли вони стояли під оливковими деревами та вдивлялися у досвітню млу, раптом земля заколивалася і засяяло незвичайне світло, що, як блискавка, розсікло повітря.

Це зійшов з Неба Ангел, який відвалив камінь від Гробу та сів на ньому. Варта сильно злякалася і омертвіла, а потім, коли прийшла в себе, розбіглася.

На світанку Марія Магдалина, Марія Іаковлева, Іоанна, Саломія та інші жінки пішли до Гробу Іісуса з благовонним миром, щоб помазати Його тіло. Марія Магдалина випередила усіх і першою прийшла до Гробу. Коли вона побачила, що камінь відвалений, то поспішила сповістити про це Петру та Іоанну.

В цей час прийшла до Гробу і решта жінок-мироносиць. Тут вони побачили Ангелів, які повідомили їм про Воскресіння Христа та повеліли повідати Апостолам радісну звістку.
Коли жінки-мироносиці відійшли, до Гробу прибігли один за одним Петро та Іоанн.

Вони побачили у Гробі лише ризи Іісуса та плат, що був на Його голові і тепер лежав окремо. Іоанн побачив і увірував у Воскресіння, Петро ж дивувався усьому, що відбулося.

Згодом прибігла і Марія Магдалина та стала плакати перед Гробом. Потім вона заглянула всередину і побачила двох Ангелів, які запитали у неї, чому вона плаче. Марія ж відповіла, що хтось взяв її Господа, і вона не знає, де Його положили.

Після цього Марія повернулася і побачила Христа, якого спочатку прийняла за садівника. Коли ж Іісус назвав її на ім’я, вона одразу впізнала Його та кинулася Йому до ніг. Христос же сказав їй, щоб вона сповістила про Нього Апостолам.

На зворотній дорозі Марія Магдалина наздогнала Марію Іаковлеву, яка теж поверталася від Гробу. Їм обом явився Христос і сказав: «Радуйтеся». Вони ж припали до Його ніг та поклонилися Йому. Після цього Господь явився Петру і запевнив його в Своєму воскресінні.

Раніше ж за усіх дізналася про Воскресіння Христове Богородиця, Яка була сповіщена про це Ангелом Божим. Між тим деякі з воїнів, що стерегли Гроб, прийшли до первосвящеників і розповіли про те, що сталося на місці погребіння Іісуса.

Тоді осліплені злобою та невірством первосвященики та старійшини вирішили підкупити воїнів і дали їм достатньо грошей, аби вони говорили усім, що учні Іісусові вкрали Його тіло, допоки вони спали. Ця чутка поширилася між євреями, через що багато з них і донині вірять у неї.

Однак очевидною є неправдивість цієї чутки, бо якщо воїни спали, то не могли бачити, а якщо бачили, то значить не спали і могли затримати викрадачів. Крім того, за невиконання своїх обов’язків вони мали б бути покараними, однак цього не сталося, і тіла Іісусового ніхто не шукав.
Христос воскрес – смерть переможена, відкриті двері Раю та шлях до спасіння.

Добавить комментарий