7 травня Українська Православна Церква відзначає день пам’яті мученика Сави Стратилата

Святий Сава походив з германського племені готів і перебував на військовій службі в Римі за царювання Авреліана (270 – 275 рр.). Він був стратилатом (воєводою) і проводив богоугодне життя.

Святий відвідував в темницях християн, ув’язнених за істинну віру, допомагав їм від своїх достатків та спонукав їх до мужнього звершення мученицького подвигу. За доброчесне та стримане життя Господь наділив Саву владою над нечистими духами, і святий проганяв з людей бісів.

Коли імператор Авреліан дізнався, що Сава – християнин, то повелів привести його на допит. Святий же безбоязно представ перед царем, сповідав християнську віру, скинув з себе воїнський пояс та показав себе готовим постраждати за Христа.

Тоді нечестивий цар повелів повісити та жорстоко бити святого. Після цього катування мученика палили вогнем, а потім кинули в котел з киплячою смолою. Однак Господь зберіг Свого раба, і Сава вийшов з котла цілим та неушкодженим.

Сімдесят воїнів, які були свідками цього чуда, увірували в Христа та сповідали свою віру в Істинного Бога. За це їх усіх одразу обезглавили, і вони прийняли мученицькі вінці.

Святий же Сава був ув’язнений в темниці, де сподобився Божественного явлення. Опівночі під час молитви мученику явився Господь Іісус Христос та осяяв його світлом Своєї слави. Господь сказав святому не боятися мук і безбоязно звершити свій подвиг.

Невдовзі святого Саву знову привели на допит і то лестощами, то вмовляннями, то муками стали схиляти до ідолопоклонства. Проте мученик не погодився відступити від Істинного Бога, за що був кинутий в ріку, де втонув і таким чином закінчив свій мученицький подвиг.

Чесна кончина Христового страждальця наступила в 272 році.

Добавить комментарий