День Святої Трійці

День Святої Трійці

Перед Своїми хресними стражданнями та смертю Господь Іісус Христос пообіцяв Своїм учням послати їм Духа Святого, Який наставить їх на всяку істину. Коли ж була принесена спокутна жертва, Син Божий воскрес із мертвих і вознісся на Небеса, Апостоли Христові разом з Матір’ю Божою та декотрими жінками чекали виконання Господньої обіцянки в сіонській світлиці, де була раніше звершена Тайна Вечеря.

І ось, в десятий день після вознесіння, в третій час дня (о 9 год. ранку за нашим часом) почувся шум, неначе від сильного пориву вітру. Він зійшов з Неба і наповнив храмину, де перебували віруючі. Водночас у повітрі явилися вогненні язики, що розділилися і почили на Матері Божій та учнях Христових. Саме в цю мить і звершилося таїнство, обіцяне Господом, – віруючі хрестилися Духом Святим.

В той час учні Христові, що вміли говорити лише єврейською мовою, до того ж найпростішим її говором – галілейським, стали розмовляти та прославляти велич Божу на інших, відомих тоді мовах.

Незвичайний шум з Неба привів до сіонської світлиці багато народу, який прибув у Єрусалим на свято іудейської П’ятидесятниці. Люди дивувалися, що галілеяни розмовляють їхніми рідними мовами, причому сповіщають такі високі і святі істини, яких раніше ніхто не чув.

Проте в цей час знайшлися серед народу і ті, хто став насміхатися і говорити, що учні Христові напилися вина. Тоді Апостол Петро підвищив голос і сказав, що вони не п’яні, оскільки тепер третій час дня.

В іудеїв же це був час молитви і ранкової жертви, до якого вони не вживали ніякої їжі. Потім Апостол повідомив, що збулося пророцтво Іоілеве, коли Бог сказав іудеям, що проллє від Духа Свого на всяку плоть, і будуть пророкувати їхні сини та дочки, і юнаки їхні будуть бачити видіння, і старці їхні сновидіннями врозумлятися будуть…

Після цього Петро почав свою проповідь про Христа: Його чудеса, страждання, смерть, воскресіння та вознесіння на Небеса. Ця проповідь, підтверджена чудесним зішестям Святого Духа на Апостолів, сильно вплинула на присутніх.

Вони переконалися у Божественному достоїнстві Іісуса Христа і запитали, що їм робити. Тоді Петро закликав їх до покаяння та Святого Хрещення, після чого близько трьох тисяч душ приєдналося до числа віруючих.

Через зішестя Святого Духа на Апостолів був встановлений новий вічний завіт з людьми. Якщо іудеї святкували П’ятидесятницю в пам’ять даного їм Богом через пророка Мойсея синайського закону, то тепер був даний новий сіонський закон, написаний не на скрижалях кам’яних, а на скрижалях серця тілесних.

Якщо ветхозавітні люди отримували великі блага з Небес – манну в пустелі, вогонь, що попалив жертву і викрив хибні погляди іудеїв, дощ, який врятував знесилених від голоду, то незрівнянно більші блага отримують люди тепер. Це дари Святого Духа, які плотських людей уподібнюють безплотним Ангелам і являють в людському тілі доброчесність Небесних Сил.

День Святої Трійці, свята П’ятидесятниця, святкується з апостольських часів і є великим дванадесятим святом і нині.

Wayfarer

Wayfarer

Добавить комментарий

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial