1 червня Українська Православна Церква відзначає день пам’яті мученика Патрикія

Святий Патрикій був єпископом міста Прусса в малоазійській області Віфінії. Він відкрито викривав хибні погляди язичників і проповідував Істинного Бога. Своєю проповіддю Патрикій багатьох привів до віри в Христа.

За це його схопили разом з трьома пресвітерами Акакієм, Меандром та Полієном і привели до ігемона Юлія, що був ревним ідолопоклонником. В той час Юлій саме відправлявся з лікувальною метою до теплих джерел і наказав вести слідом за собою в залізних веригах схопленого єпископа зі священиками.

Коли ігемон дістався до цілі своєї подорожі, то обмився в теплих джерелах і приніс жертви скверним богам. Після цього він звернувся до Патрикія і сказав йому пізнати силу язичницьких богів, які наділили джерела цілющими властивостями, та принести зі смиренням жертву богу Аскліпію (Ескулапу), якого язичники вважали покровителем лікувального мистецтва.

У відповідь святий сказав ігемону, що багато зла він тепер промовив. Правитель же запитав у Патрикія, що поганого він сказав і в чому той його може викрити. Тоді святитель повідомив, що знає і може повідати істину щодо походження джерел та їхньої цілющої сили, і попросив зняти огорожу, якою було загороджене на відкритому повітрі місце звершення суду.

Після цього за повелінням ігемона огорожа була зняти і народ наповнив те місце. Тоді єпископ Патрикій почав голосно свою проповідь. Він сповістив про Істинного Бога – Творця неба і землі, про походження джерел із надр землі, про вічні муки грішних та блаженство праведних.

Коли Патрикій перестав говорити, ігемон запитав у нього, чи значить це, що Христос є Творцем усього, про що він сповістив. Святий же відповів, що воістину Христос, а не хто-небудь інший, є Творцем усієї тварі. Потім ігемон запитав у святого, чи збереже його Христос від киплячих вод, якщо його вкинути у них. Патрикій відповів, що Господь може зберегти його, якщо захоче, але він би хотів звільнитися від цього тимчасово життя, аби бути з Христом вічно.

Після цього розлючений ігемон повелів кинути святого в джерело в тому місці, де б’є кипляча вода. Патрикій же попросив у Господа допомоги. Коли вкидали мученика у джерело, розлетілися бризки води і обпалили людей, які стояли довкола. Однак святий залишився неушкодженим і прославив Бога.

Це чудо ще більше розлютило правителя Юлія і він повелів обезглавити Патрикія, а разом з ним і пресвітерів Акакія, Меандра та Полієна. Перед своїм усіченням святий помолився Богу і схилив під сокиру свою чесну голову. Кончина Христових мучеників наступила в IV ст.

Добавить комментарий