29 червня Українська Православна Церква відзначає день пам’яті Тихона Амафунтського

Святитель Тихон проживав на острові Кіпрі в місті Амафунті за царювання грецьких імператорів Аркадія та Феодосія. Його батьки були християнами і виховували сина в благочесті. В юному віці святий був церковним читцем, а потім удостоївся дияконського сану. Після смерті ж Амафунтського святителя Мемнона Тихон зійшов на єпископський престол.

Під час свого архіпастирського служіння святому довелося боротися з ідолопоклонством. З Божою допомогою він навернув до істинної віри багатьох жителів Амафунта, причому ідолів мерзенних язичницьких богів знищував, а їхні храми розоряв.

У глибокій старості святитель Тихон відійшов до Господа. Він прославився багатьма чудесами, які звершував не лише за життя, а й після смерті, через що був названий Чудотворцем. Однак до наших днів дійшло мало відомостей про чудеса святого, що пов’язано з магометанськими нашестями, під час яких спустошувалися церкви і знищувалися церковні записи. Згадаємо ж про відомі нині чудеса святителя.

Батько Тихона випікав хліби та посилав свого сина продавати їх. Отрок же під час торгівлі хлібом убогим віддавав його даром. Коли ж батько довідався про це, то розгнівався на сина і став сварити його. Тоді Тихон сказав, що дав хліб в борг Богові, і згадав слова зі Святого Письма, що той, хто дає Богу, сторицею прийме.

Після цього Тихон повів батька в житницю, в якій вже не залишилося запасів зерна. Однак коли вони прийшли туди, то виявилося, що житниця наповнена чистою пшеницею. Це чудо сильно здивувало батька святого, він впав на коліна і прославив Бога. З того часу Тихону дозволялося роздавати хліба стільки, скільки він хоче.

Одного разу, коли садівники обрізали та викидали сухі гілки винограду, святий зібрав їх та посадив у своєму саду. При цьому Тихон просив Господа, щоб сухі гілки прийнялися і росли, щоб цей виноград давав щедрий урожай, щоб ягоди його були солодкими та корисними для здоров’я і щоб виноград, який він садить, дозрівав раніше за інший.

Наступного ж ранку святий побачив, що Господь почув його молитву, оскільки сухі гілки прийнялися і випустили бруньки. Того ж літа виноград підріс і дав багатий урожай. Коли ж у інших виноградниках виноград ще дозрівав, у Тихона він був уже спілим, солодким та корисним. Ця властивість винограду святого збереглася навіть після його смерті, і вже 16 червня, в день пам’яті святителя, на вині, вижатому з нового урожаю, в храмі звершувалося Таїнство Євхаристії.

Коли святий Тихон наближався до своєї смерті, то наперед дізнався час її настання і сповістив про це іншим. Скінчався ж святитель у V ст.

Добавить комментарий