11 липня Українська Православна Церква відзначає день пам’яті мучеників Кіра та Іоанна

Святі Кір та Іоанн постраждали за Христа в 311 році у єгипетському місті Конопі. Їхні чесні тіла були поховані в церкві Апостола і Євангеліста Марка. В 412 році відбулося перенесення мощей святих у Мануфін. Це сталося за наступних обставин.

Святий Кирил, Патріарх Олександрійський, захотів здійснити справу, задуману його покійним дядьком та попередником на святительському престолі Феофілом. Феофіл же мав намір очистити від бісів та освятити розташоване неподалік Конопа місце Мануфін, де знаходився язичницький храм.

Тому Кирил став ревно просити у Господа допомоги і згодом удостоївся Ангельського явлення. Ангел Господній повелів Кирилу перенести у Мануфін мощі святих безсрібників Кіра та Іоанна, що й було зроблено. В честь мучеників тут була збудована церква, і біси назавжди покинули це місце.

Від мощей святих подавалися невичерпні зцілення болящим. Згадаємо про деякі з них.

За патріаршества Євлогія (579 – 607 рр.) у градоначальника Юліана тяжко захворів син Аммоній. На його шиї з’явилися прищі, які росли всередину та постійно збільшувалися, через що загрожували смертю.

Лікарі не змогли надати ніякої допомоги хворому, і Юліан став зі сльозами просити допомоги у святих Кіра та Іоанна. Тоді мученики явилися у видінні і повеліли Аммонію перестати турбуватися про славу та багатство, проявити смирення і замести в їхньому храмі, а потім змішати віск з хлібом та прикласти до шиї. Коли це було зроблено, юнак повністю одужав.

Згодом Аммоній знову загордився і захворів на хворобу шлунка, причому не міг ні їсти, ні пити, і все, що він приймав, верталося у зворотному напрямку. Хворий став просити допомоги у святих безсрібників, і молитва його була почута.

Кір та Іоанн явилися йому у видінні, викрили його в гордині та повеліли одягнутися у веретище і носити воду болящим монахам та убогим. Аммоній послухався мучеників і став добросовісно виконувати покладену на нього роботу.

Тоді святі сказали йому зробити пластир з воску запалених при їхній раці свічок та єлею від їхньої лампади і прикласти до шлунка. Коли Аммоній виконав це, то зцілився від своєї хвороби.

Житель Олександрії Феодор був сліпим на обидва ока. Його привели до мощей Кіра та Іоанна, і він став ревно просити у святих допомоги. Мученики ж явилися сліпцю у видінні і повеліли вмитися з джерела, що протікає біля їхньої церкви. Феодор послухався повеління страстотерпців Христових і отримав чудесне зцілення.

У одного чоловіка Ісидора, мешканця міста Маіюми, була хвора печінка. Вона в нього почала гнити і випльовувалася з кров’ю назовні. Ісидор став просити допомоги у Кіра та Іоанна у їхньому храмі. Тоді страстотерпці явно явилися хворому і дали з’їсти частинку лимона. Після цього Ісидор виблював великого черва, який пошкоджував його печінку, і повністю одужав.

Один чоловік на ім’я Міна мав хворі ноги, через що лежав тривалий час і не міг ходити. Коли його віднесли до мощей Кіра та Іоанна, і він помазав свої ноги єлеєм від їхньої лампади, то одразу встав здоровим.

Якось жінка на ім’я Феодора проковтнула разом з водою маленьку жабу і навіть цього не помітила. Та жаба виросла і стала спричиняти нещасній сильні болі. Від цього жінка голосно кричала і падала на землю, а тому багато хто вважав її біснуватою. Згодом Феодору привели до мощей святих мучеників. Тоді Кір та Іоанн явилися їй у видінні і повеліли випити багато води. Коли жінка зробила це, то виблювала жабу і одужала.

Чоловік на ім’я Феодор сильно страждав від того, що прийняв отруту, яку йому дали злі люди. Він став зі сльозами просити допомоги у святих чудотворців Кіра та Іоанна. Вони ж тричі являлися йому уві сні і повелівали з’їсти отруйну тварину скопендру (щось схоже на ящірку). Феодор вважав це видіння диявольським обманом і не вірив йому.

На четверту ніч мученики явно явилися болящому і повеліли йти до їхнього джерела та з’їсти те, що він там знайде. Тоді Феодор пішов до джерела і знайшов огірок. Він взяв його і став із задоволенням їсти. В останньому шматку хворий побачив частину скопендри. Від цього він сильно злякався і виблював разом із з’їденим огірком та скопендрою прийняту раніше отруту.

Багато й інших чудес звершувалося по молитвах безсрібників Кіра та Іоанна, через що облагодіяні святими люди прославляли Бога.

Добавить комментарий