Усім доведеться схилити голови на Страшному Суді

Соняшники, що похилили голови під вагою дозрілого насіння, так нагадують людей, що в один День схилять голови перед  Сонцем нашого світу — Ісусом Христом — під вагою діянь, вчинених протягом життя.

Яка ж це сумна картина, якщо не маємо у серці достатньо любові та покаяння.

Святі Отці говорили про те, що існує  «пам’ять серця», яка закарбовує все наше життя — і внутрішнє, і зовнішнє. І ось на Страшному Суді немов розкриється ця книга, написана в глибинах нашої душі, і тільки тоді ми побачимо, якими ми є насправді, а не якими нас малювала наша розпалена гординя.

Тоді ми побачимо, скільки разів благодать Божа закликала нас до спасіння, карала, милувала нас, і як наполегливо ми чинили опір благодаті і прагнули тільки до гріха і пристрастей. Навіть наші добрі справи ми побачимо поїдені, як хробаками, лицемірством, гординею і таємним розрахунком.

У той же час суд — це не тільки те, що буде після смерті. Суд відбувається з нами кожну секунду нашого земного життя. Страшний суд — це не судовий процес, а лише остаточна констатація факту. Кожен з нас протягом життя духовно визначається по відношенню до Бога.

Отож «пильнуйте, бо не знаєте, в який час Господь ваш прийде». (Мф. 24, 42-51)

Добавить комментарий