В УПЦ сподіваються, що зустріч Патріархів Кирила і Варфоломія призведе «до розрядки у відносинах»

Спікер Української Православної Церкви поділився сподіваннями щодо майбутньої зустрічі Патріархів Кирила і Варфоломія.

Так, на своїй сторінці у Facebook заступник голови відділу зовнішніх церковних зв’язків УПЦ, протоієрей Микола Данилевич зазначив, що для світового Православ’я це повинна бути позитивна подія, яке призведе до розрядки у відносинах між Константинопольським і Московським Патріархатами, а відповідно поліпшить весь клімат міжправославних відносин.

Думаю, що будуть дозволені або, принаймні, будуть намічені шляхи вирішення багатьох актуальних проблем з кінцевою метою зміцнення міжправославної єдності. У будь-якому випадку, прямий діалог Глав Церков завжди краще, ніж обмін заочними заявами в ЗМІ, що ми спостерігали до сих пір.

Також Микола Данилевич зазначив, що у православному світі (в середовищі Помісних Православних Церков) сьогодні відчувається загальне бажання єдності і консолідації, а також вирішення накопичених проблем.

Ніхто з Помісних Церков не налаштований на породження нових розколів. Саме такі тенденції і настрої в міжправославних стосунках сьогодні.

Тому, марні надії тих сил, які сподіваються вирішити свої проблеми нехай навіть і шляхом розколу між окремими членами Вселенського Православ’я.

Підсумовуючи, можна сказати, що як для світового Православ’я взагалі, так і для нашої Української Православної Церкви майбутня зустріч обіцяє бути позитивною подією.

Добавить комментарий