Притча про порожній стілець

Дівчина попросила священика прийти помолитися про здоров’я її хворого лежачого батька. Зайшовши в кімнату, священик побачив біля ліжка стілець і подумав, що до його приходу готувалися.

— Ви мене чекали? — запитав священик.

— Ні, а хто ви? — запитав хворий.

— Я — священик. Ваша дочка запросила мене помолитися з вами про здоров’я. Коли я побачив порожній стілець поруч з вашим ліжком, припустив, що ви знали про мій візит.

— Ах так, стілець … — сказав хворий і, знизивши голос, продовжив, — Я нікому про це не розповідав … Все свідоме життя я ходив до церкви і чув там постійно, що завжди треба молитися, що молитва багато дає людині, зігріває її серце . Але всі молитви входили мені в одне вухо і виходили з іншого. Я не міг їх запам’ятати, можливо, тому, що вони не чіпали мене. А потім я перестав молитися. І тільки пару років тому один хороший друг сказав мені, що молитва — це просто розмова з Богом. Він порадив мені сісти на один стілець, а на іншому уявити, що сидить Ісус Христос. Адже Він сказав: «Я з вами по всі дні аж до кінця віку».

— А потім, — сказав мені друг, — розповідай Йому про все, що хвилює тебе, і уважно слухай, як ти слухаєш мене зараз.

— Я спробував — і мені так сподобалося, що я щодня по дві години став робити це. Але тільки так, щоб не бачила моя дочка, яка могла подумати, що я став божевільним .

Священик порадів за недужого, порадив не переставати вести такі розмови з Богом, потім помолився над ним, благословив і пішов.

Через кілька днів після цього випадку дочка прийшла знову і сказала, що її батько помер. Священик запитав: «Як він пішов?»

— Була друга годині дня, коли батько покликав мене до ліжка, — відповіла дівчина. — Він сказав, що сильно любить мене, і поцілував. Я пішла в магазин, а коли повернулася, то знайшла його бездиханним. Але щось в його смерті здалося мені дивним. В останні хвилини він, мабуть, зібрав всі сили, відірвався від подушок і посунувся до стільця, який стояв поруч з його ліжком, і поклав на нього голову. Саме так я його і знайшла. Як ви думаєте, що б це могло означати?

— Дай Боже кожному так піти, — відповів священик, витираючи сльози. — Стілець не був порожнім …

Добавить комментарий