Предстоятель розповів, що не буває «білої» заздрості

Не буває «чорної» і «білої» заздрості, вся заздрість спрямовані проти іншого і від неї потрібно позбутися.

Про це сказав Блаженніший Митрополит Онуфрій під час своєї проповіді в день пам’яті вмч. Пантелеймона, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Переказавши житіє цілителя Пантелеймона, Його Блаженство нагадав, що на мученицьку смерть святий лікар був відправлений через заздрощі колег.

-Ми часто теж заздримо, поділяємо заздрість на «чорну» і «білу», — розповів архіпастир. — Зрозуміло, що «чорна» заздрість спрямована на те, щоб іншій людині було погано, а «біла» заздрість начебто проти самої людини нічого не має, просто той, хто заздрить, хоче бути таким, як той, хто процвітає.

Однак, це помилкове поділ. «І «біла», і «чорна» заздрість є гріховними. Заздрість — це заздрість, одна з різновидів гордині, коли людина вважає, що саме він заслуговує на краще », — сказав він.

Блаженніший владика розповів, як реагувати на успіхи ближнього правильно.

«Треба радіти, дякувати Богові за те, що Він дав іншій людині успіхи, таланти, досягнення. У християнському розумінні є ревнощі. Це свого роду прагнення не відстати від ближнього в прагненні бути кращим, і при цьому не самовозвеличуватись і не бажати зла нікому », — пояснив Митрополит Онуфрій.

«Нехай молитвами святого великомученика і цілителя Пантелеймона Господь зцілить і тілесні наші недуги, і душевні немочі, допоможе нам бути добрими християнами, які всіх люблять, всіх поважають, нікому ні в чому не заздрять, а тільки прагнуть теж бути добрими, правдивими перед Богом» , — побажав Предстоятель.

Фото з сайту news.church.ua

Добавить комментарий