Як правильно провести Успенський піст?

Завтра, 14 серпня, розпочинається Успенський піст, який готує православних християн до одного з двунадесятих свят — Успіння Пресвятої Богородиці.

Як провести Успенський піст правильно? Про це розповідає керівник відділу у справах молоді та культури Харківської єпархії протоієрей Федір Воскобойников.

— Якщо озирнутися на нашу історію і архітектурні святині нашої країни, ми звернемо увагу, як багато у нас храмів, присвячених Успінню Пресвятої Богородиці.

В Україні три найважливіших монастиря — три Лаври: Києво-Печерська, Почаївська та Святогірська — присвячені саме цьому святу.

Розуміємо, що наші благочестиві предки з щирою любов’ю шанували Божу Матір. Але чому ж не Її Різдва, Введенню до храму, Благовіщення, Покрову, чому не цим подіям, а Її кончині — Успінню, стільки уваги, творчої праці, благочестивого шанування?

Згідно з церковним Переданням, Пресвята Богородиця, знаючи про прийдешнє Своє Успіння, перебувала в пості і молитві. Церква закликає і нас постити з Нею, просячи Її молитов, вдумуючись в сенс нашого буття і смерті як успіння (сну нашого тіла) до Другого Пришестя Христового.

Адже ставлення християн до смерті за часів формування цього посту було зовсім іншим: ні медійно-байдужим, ні трагічно-безвихідним.

Яким саме?

Сповненим надією Воскресіння Христового.

Хай допоможе нам Господь наш Ісус Христос, молитвами Пречистої Матері Своєї, прожити цей піст в пам’яті про Неї і в засвоєнні і дозріванні тих духовних якостей, які наближають нас до вічного спокою і радості з Богом і Спасителем нашим.

Джерело

Добавить комментарий