Духовна мудрість Митрополита Онуфрія: 10 важливих висловлювань

17 серпня Українська Православна Церква святкуватиме 4-ту річницю інтронізації Блаженішого Митрополита Онуфрія на кафедру Київских митрополитів. На честь свята NEWOD зібрав 10 висловів Предстоятеля, які він сказав під час своїх проповідей.

«Завдання Церкви не в тому, щоб досягнути якихось економічних чи соціальних благ, а в тому, щоб привести людину до Христа, привести людину до спасіння».

«Якщо мені не підходить Церква, то Вона не винна – Вона така вже 2000 років. Я не такий. Я повинен змінити себе, щоб я підходив Церкві, щоб я був придатний Церкві. А якщо я Церкву зроблю під себе, підлаштую під свої пристрасті, то Церква вже буде не Церква – це буде політична організація, або щось подібне, якийсь клуб, і в цій організації спасіння людина ніколи не досягне».

«Ми ніякий ні російський, ні український мир не будуємо. Ми будуємо мир Божий. Якщо мир Божий буде в нас, то і Україна буде хорошою державою, сильною, могутньою. Якщо Бога з нами не буде, то ми будемо жалюгідними й нещасними».

«Можливо, з нас будуть сміятися, скажуть, що ми не сучасні, не йдемо в ногу з часом — не важливо. Не потрібно дивитися на похвалу людську, а потрібно думати, як до цього поставиться Бог».

«Життя людини не є короткочасним, воно — вічне. На землі тільки його старт, але після переходу у вічність це життя продовжується, і дуже важливо для людини, щоб вона мала в тому світі таке життя, яке б було життям, а не мукою».

«Молитва — це та Божественна чеснота, яка прихиляє Небо до землі, низводить на народи, на землю Божественну благодать; яка все освячує, оживотворяє, дає сили землі плодоносити, приносити злаки і фрукти, плоди; яка дає силу повітрю бути корисним для людини; яка допомагає людині терпіти складнощі, що причиняють під час земного життя людині злі духи, демони і ми самі».

Фото на головній з офіційної сторінки УПЦ в Facebook

Добавить комментарий