Митрополит Онуфрій розповів про свої плани на чолі УПЦ

У день 4-ої річниці інтронізації на кафедру Київських Митрополитів Блаженніший Онуфрій під час проповіді розповів про завдання, що стоять перед Церквою сьогодні і про головну мету в житті кожної людини.

«У мене дуже часто запитують: «Які у вас були плани, коли вас обрали?»

Чесно кажучи, у мене ніяких планів не було. Я не планував бути там, де я зараз перебуваю. Я думаю, що якщо б я навіть планував, то я б ніяких особливих планів не склав.

Це світська мода – ставити мети.

У нас одна мета завжди, один план, один напрямок, один вектор – це вічне спасіння.

Якщо подивитися на наших попередників, я думаю, що вони всі ставили цю головну мету – не відпасти від порятунку, не випасти з церковного корабля. Тому що в усі часи, в усі епохи мали складності, і Церква — боголюдський організм, який очолює Бог, який живе в абсолютно іншому просторі.

Церква завжди, в усі епохи і усі часи намагалася знайти оптимальні дотики з цим світом і з’ясувати, що дати Кесареві, а що віддати Богу. Це найголовніше завдання, яке стоїть перед Церквою», — зазначив Предстоятель УПЦ.

Ми часто говоримо, що потрібно рятувати Церкву, ми повинні допомагати Церкві… Цього не потрібно робити. Про Церкву ми не повинні турбуватися, ми повинні дбати про себе самих. Як Спаситель, коли Він ніс Хрест, то люди плакали.  Господь сказав: «Не плачте по Мені, плачте про себе, про дітей ваших».

Ми маємо плакати про себе і про своє потомство, про своїх братів і сестер, щоб ми не відпали від Церкви Христової. Церкву ніхто не зможе зруйнувати, а якщо ми відпадем – ми загинемо.

Головна мета, завдання полягає в тому, щоб зберігати себе вірним Богові і зберігати ті канони, правила, встановлення церковні, з якими прожила Церква у нас на Русі вже тисячу років, а взагалі в історії – понад дві тисячі років, якими Церква буде жити до кінця віку», — сказав Митрополит Онуфрій.

Добавить комментарий