Для чого потрібне святкування Успіння Божої Матері?

28 серпня за новим стилем і 15 серпня за старим стилем православні відзначають свято Успіння Пресвятої Богородиці і Пріснодіви Марії.

Історія свята

У цей день православна церква згадує про смерть (Успіння) Божої Матері — подію, забарвлену одночасно сумом, тому що це день закінчення життєвого шляху Богородиці, і радістю з’єднання її з своїм сином Ісусом Христом.

За три дні до смерті Марії явився архангел Гавриїл і сповістив про близький перехід її до вічності. В цей день апостоли залишили місця своєї проповіді та дивним чином зібрались в Єрусалимі, щоб попрощатись з Пресвятою Богородицею та здійснити погребіння її пречистого тіла.

Перебуваючи навколо її ложа, вони були засліплені яскравим світлом, в якому явився сам Христос в оточенні ангелів та архангелів. У цей момент чиста душа Діви Марії без страждання, ніби уві сні, відійшла до Господа.

Смерть Богородиці православна церква називає успінням. Вона лише заснула, щоб у ту ж мить пробудитися для життя вічноблаженного і після трьох днів з нетлінним тілом вселитися в небесне нетлінне житло.

Для чого потрібне святкування Успіння Божої Матері?

Розмірковуючи разом зі святими отцями про святість Успіння Пресвятої Богородиці, потрібно згадати і про свою майбутню смерть.

Саме для цього Православна Церква встановила безліч чудових свят, на думку святого праведного Іоанна Кронштадтського.

«Для чого свята Церква щорічно згадує і святкує найбільші події християнського світу?

Для того щоб зігрівати і стверджувати нашу віру, нашу християнську надію, нашу вдячність і любов до Бога і Божої Матері, нашої Заступниці перед Богом; щоб пам’ятати і не забувати нашу небесну Батьківщину, і не мати пристрасті до земного життя, яке є тільки підготовчим і навчальним, тимчасовим і перехідним.

Якби не було цих християнських свят, тоді християни забули б, що саме вони покликані до небесної Батьківщини, і не знали б, навіщо вони живуть на світі, для чого їх приписали до християнського суспільства або до Церкви Божої; яка мета їхнього життя, для чого потрібно вірити в Христа, і хто є Христос? Для чого вірити в Святу Трійцю і хто — Свята Трійця?

Багато невігласів дійсно не знають, хто — Христос і хто — Трійця, і хто — Богоматір? Не знають для чого потрібно молитися Богу, причащатися Святих Христових Таїн!

Свята церковні все це роз’яснюють людям, якщо вони ходять на службу, — і ставлять до відома щодо промислу (безперестанного піклування) Божого про нас, вчать нас любити і дякувати Богові, каятися в своїх гріхах і завжди мати на увазі майбутнє життя на небесах, яке не має кінця, — і готуватися до нього, по слову Апостола, наше житло на небесах, звідки і Спасителя очікуємо, Господа нашого Ісуса Христа (Флп. 3, 20).

Добавить комментарий