Cтарі люди в родині — знак благословення Божого для всього роду

Про святого пророка Самуїла, останнього ізраїльського суддю, пам’ять якого  Свята Церква відзначає 2 вересня, сказано, що Його попередник — первосвященик Ілій мав синів Отні і Финеєса, які були нечестивими. І за те, що батько не спиняв синів, Господь покарав і його, і синів. Господь послав до нього чоловіка Божого, який передав Ілію наступні слова Господа:

«Ось, настають дні, в які Я відітну рамено твоє та рамено дому батька твого, так щоб не було старого в домі твоєму [ніколи]; і ти побачиш біду дома Мого, при всьому тому, що Господь благотворить Ізраїлеві, і не буде старого в домі твоїм по всі дні, Я не відкину  усіх твоїх від жертовника Мого, щоб мучились очі твої і  душа твоя; але все потомство твого дому повмирає в середніх літах. І ось тобі ознака, що прийде на обох синів твоїх, на Хофні та Пінхаса, обидва вони помруть в один день »(1 Цар. 2: 31-34).

Таким чином, крім того, що було передбачено про смерть нечестивих синів, Господь сказав, що в якості покарання «не буде старого в домі твоєму ніколи», і що «все потомство твого дому повмирає в середніх літах».

Тож бачимо, що відповідно до Священного Писання, довголіття — це благословення Боже.

Зі сторінки протоієрея Миколи Данилевича у Facebook

Добавить комментарий