Система каст має бути скасована: за що борються християни в Індії

Мабуть, Індія є країною, де релігійний ландшафт є одним з найскладніших у світі.

Індуїзм є домінуючою релігією, майже 80 відсотків населення Індії є індуїстами, але є значна кількість мусульманських меншин — більше 14 відсотків. Також в Індії проживає більш ніж 8 мільйонів християн та 6 мільйонів сикхів.

І це не тільки релігійний контекст. В минулому році в Індії було зареєстровано 17 нових мільярдерів, а 70 нових мільйонерів з’являється щодня. І все це поруч із абсолютною та шокуючою бідністю. Освіта, охорона здоров’я та інші можливості для населення розподілені вкрай нерівномірно. Жінки все ще дуже незахищені у Індії.

Система каст, яка найбільш виразно ідентифікується з індуїзмом, але присутня і в ісламі, і в християнстві, є основою деяких найглибших і найбільш згубних форм дискримінації.

«Даліти» або «недоторкані» знаходяться нижче нижньої сходинки кастової ієрархії. Ці люди відчувають дискримінацію, яка завдає шкоди як практично, так і психологічно. Мова не про те, що вони бідніші, мають гірше здоров’я і вмирають раніше – мова про те, що вони думають, що вони цього заслуговують.

З метою допомогти таким людям християнською спільнотою була створена Мережа Свобода Гідності (Dignity Freedom Network). Адже саме гідності позбавлені ці люди і вони повинні її віднайти.

Змінити парадигму свідомості таких людей, донести до їх розуміння, що всі ми без виключення  створені за образом Божим — головне завдання християн в Індії. Адже людина не може бути позбавлена гідності та усіх прав лише через ніби-то гріхи у минулих своїх втіленнях.

Зокрема християни допомагають дівчатам з числа недоторканних, чиї батьки змушують їх з раннього віку займатись ритуальною проституцією (девадазі). З родинами проводиться роз’яснювальна робота, дівчатам та їх батькам пропонується притулок та допомога у пошуку гідної роботи чи навіть можливість відкрити малий бізнес.

В основі всіх дискримінацій, з якими стикаються даліти, є система каст, тому ця система повинна змінитися. І це зовсім не означає кінець індуїзму, який є більш різноманітним та адаптивнішим, ніж може здатися.

«Боротьба за гідність та свободу не закінчиться, поки даліти так чи інакше не скинуть кайдани. Це одне з найбільших питань в галузі прав людини в історії сучасного світу», — пише видання Christian Today.

Ми хочемо, щоб люди взаємодіяли з нашою програмою. Адже ми пропонуємо навчання та роботу для людей, які повинні стати «новим поколінням», які мріють бути поліцейськими, лікарями, політиками. У нашій школі є 27 000 дітей, з них 10 000  — не мають стипендій. Тож ми довіряємо і молимося, щоб британські християни залучались до нашої роботи, — зазначив в інтерв’ю виданню пастор Джозеф Д’Суза, президент християнської ради в Індії.

На фото члени далітської громади викрикують гасла під час блокування дороги в ході акції протесту в Мумбаї, Індія, 3 січня 2018 року.

Добавить комментарий