Константинопольський патріархат призначив двох екзархів у Києві. В РПЦ заявили, що не залишать це без відповіді

Константинопольський патріархат призначив двох екзархів у Києві, повідомило у п’ятницю представництво Константинопольського патріархату при Всесвітній раді церков.

Як сказано в повідомленні, обидва екзарха були призначені «в рамках підготовки до надання автокефалії Православній Церкві в Україні».

Ними стали архієпископ Памфілійський Даніел (США) та біскоп Едмонтонський Іларіон (Канада). Вони, як зазначається у повідомленні, «служать українським православним віруючим у своїх країнах під юрисдикцією Вселенського патріархата».

В православ’ї та католицизмі екзарх — назва глави окремого церковного округу, розташованого за межами країни основної юрисдикції даної місцевої Церкви.

Днями під час Синаксису (Архієрейського собору) Константинопольської церкви в Стамбулі патріарх Варфоломей заявив, що бере на себе ініціативу щодо подолання українського розколу, «оскільки Росія як відповідальна за нинішню хворобливу ситуацію в Україні не здатна вирішити проблему». Приводом для цього патріарх назвав прохання українського уряду та керівника самопроголошеного «Київського патріархату».

Натомість в РПЦ заявили (Vladimir Legoyda — глава синодального відділу Московського патріархату):

Призначення Константинопольським Патріархом своїх представників-єпископів в Україні — без погодження з Патріархом Московським і всея Русі та Блаженнійшим Митрополітом Київським та всієї України — є не що інше, як безпрецедентно грубе вторгнення на канонічну територію Московського Патріархату. Такі дії не можуть залишатися без відповіді.

Заступник Голови Відділу зовнішніх церковних зв`язків УПЦ протоієрей Миколай Данилевич у себе на сторінці у Фейсбук роз’яснив, що означає призначення Константинопольським патріархатом екзархів у Києві, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

«Екзарх – в даному випадку означає посланець, легат. Як правило, Константинопольський Патріархат екзархами називає уповноважених осіб або комісію для розгляду якихось питань», — зазначив протоієрей Миколай Данилевич.

Він повідомив, що це поки-що не означає відкриття екзархату, як церковної структури.

«В даному випадку це означає комісію, яка в односторонньому порядку, без погодження з канонічною УПЦ, була створена Константинопольським Патріархатом, і яка буде приїжджати в Україну для спілкування з різними сторонами на предмет створення автокефальної Церкви».

Протоієрей Миколай підкреслив, що сам спосіб дій Константинополя суперечить канонам:

«Єпископи з будь-якої Помісної Церкви можуть приїжджати на територію іншої Церкви, а тим більше вчиняти якісь дії, лише з дозволу Предстоятеля місцевої Церкви. Ані запрошення, ані дозволу на вищезазначені дії Блаженніший Митрополит Онуфрій не давав», — наголосив заступник Голови ВЗЦС.

Добавить комментарий