Чому Бог допускає страждання невинних дітей?

Коли спілкуєшся з невіруючими людьми або такими, хто «вірує в душі» і знаходиться далеко від тих знань, які відкриває нам читання Слова Божого та Православна Церква, часто чуєш про несправедливість Божу, особливо коли страждають невинні діти.

Чому в страшних муках помирають зовсім безгрішні дітки? Чому Бог допускає таку «жорстокість»?

Хтось може сказати, що таким чином Господь карає батьків або цілий рід.

Звичайно, у родині усі її члени пов’язані між собою міцними невидимими зв’язками. Але Бог не карає дітей за гріхи батьків, а дає зможу чистій, непонівеченій гріхом дитячій душі допомогти, врятувати батьків чи близьких, проявивши усю силу своєї любові.

Таку думку висловлює православний богослов, педагог, публіцист, доктор богослів’я

Олексій Осипов.

Покинувши тіло, душі дітей усвідомлюють все, що відбулось і дякують Богові за можливість постраждати за рідних.

Справа не в невинності, а в любові!

Дуже багатьох батьків страждання дітей приводять до віри. І це не якесь насильство, ні. Людина просто починає замислюватися про…  сенс життя. Ось народилася людина, дитина, а вона вже хвора, каліка. Вже починає замислюватися людина. Адже ми ніяк не можемо замислитися над сенсом свого життя. Про що завгодно думаємо, а навіщо я живу? — ніяк не можемо. Ось ці скорботи, хвороби дітей дуже багатьох змушують подумати. І багато людей звертаються до Бога. Так що, це ще один з дуже багатьох важливих моментів, пов’язаних зі стражданнями дітей.

Автор також наголошує, що  не всім дітям це дається, не всім, а тільки деяким, отже не всі здатні перенести ці страждання з подальшою вічної вдячністю Богові. Багато хто не здатен.

Не всі, до речі, діти здатні померти дітьми.

Також Олексій Осипов зазначає:

Той факт, що ми з вами живемо, вже свідчить про те, що, не пройшовши цього шляху земного, не пройшовши шляху пізнання себе, хто ми є, ми не здатні прийняти царство Боже. Не здатні. Будемо гордитись. Нам тут-то, зараз, трохи дай, і ніс прилип до стелі. А коли там отримаємо приголомшливі блага, славу, велич, силу, з розуму зійдемо. Перетворимося в диявола.

Нам, на жаль, треба повалятися де в чому, побачити, що валяємось в брудній калюжі і встати ніяк не можемо. Господи, допоможи! Пізнати себе, змиритися, і тоді тільки можливо, Бог дасть, будемо здатні прийняти без шкоди для себе царство Боже.

Отож немає невинних страждань. Вони тільки в площині земного життя, можуть так оцінюватися. З точки зору вічності, є страждання, обумовлені любов’ю, жертвою, усвідомленої або не усвідомленою.

Повну статтю автора читайте за посиланням.

Добавить комментарий