11 цікавих фактів про Дальні печери Києво-Печерської Лаври

11 цікавих фактів про Дальні печери Києво-Печерської Лаври

10 вересня Православна Церква вшановує пам’ять Собору преподобних отців Києво-Печерських, які в Дальніх (Феодосієвих) печерах спочивають.

 1. Дальні печери були засновані преподобним Антонієм. Ігумен монастиря на Святій горі Афон, де подвизався преподобний, благословив його встановити і поширити монашество на Русі.
 2. Оскільки преподобний Антоній більше прагнув до усамітненого життя, згодом він віддалився від Дальніх печер і знову викопав собі келію. Так були засновані Ближні печери. А в Дальніх печерах він поставив ігуменом преподобного Феодосія.
 3. Преподобного Феодосія було поховано у 1074 році у його келії в Дальніх печерах, які по імені святого називають також Феодосієвими.
 4. З життя преподобного Феодосія відомо, що він завжди трудився разом із братією, ніяким чином себе не виділяв, навіть більше за інших брав на себе монаших подвигів, трудів, не дивлячись на те, що був поставлений очільником над братією.
 5. У Дальніх печерах знаходяться три підземні церкви: Благовіщення Пресвятої Богородиці, Різдва Христового та преподобного Феодосія.
 6. Братію монастиря за Афонською традицією погрібали у стінах печер, вкладали в так звані локули — ніші, які закривали каменем. Через певний період часу локули відкривали: якщо були явлені нетлінні мощі чи певні знамення, що той чи інший насельник заслужив перед Богом високу довіру за своє святе монаше життя, то місце погребіння закривали табличкою з коротким описом про святого.
 7. В часи святителя Петра Могили нетлінні мощі стали доставати і класти у спеціальні гробниці.
 8. У Дальніх печерах почивають мощі 49 канонізованих святих.
 9. Біля церкви преподобного Феодосія, у ніші, в металевих та скляних резервуарах зберігаються мироточиві голови – голови колишніх лаврських монахів, з яких постійно виділяється масляниста рідина – мир, причому самі голови давно вже висохлі.
 10. Нині загальна довжина підземних коридорів Дальніх печер становить 293 м.
 11. Вивчення історії Дальніх печер ускладнюється тим, що в них не провадились планомірні археологічні дослідження.

За посиланням ви знайдете перелік усіх святих, які спочивають у Дальніх печерах.

 

admin

admin

Добавить комментарий

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial