Християнство – шлях слов’ян до європейської сім’ї: у Страсбурзі пройшов захід до 1030-річчя Хрещення Русі

У Страсбурзі представники УПЦ провели захід, присвячений 1030-річчю Хрещення Русі.

9 жовтня 2018 року в Раді Європи (Страсбург) відбувся святковий захід на честь 1030-річчя Хрещення Русі, пише Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Подія розпочалася з офіційного відеопривітання Блаженнішого Митрополита Онуфрія. Потім єпископ Баришівський Віктор, який очолював делегацію УПЦ, звернувся до присутніх зі словами привітання.

«День Хрещення Київської Русі в нашій державі відзначений особливою датою як в церковному, так і в світському календарі. Світській історіографії важко не помітити важливість цієї події, як би вона не оцінювалася з різних точок зору, – зазначив ієрарх. – Слов’янські народи, прийнявши християнство, увійшли в сім’ю європейських народів і змогли долучитися до досягнень європейської культури. Святкуючи цю подію, що залишила сліди в історії всієї Європи, ми хочемо поділитися красивими сторінками нашого християнського буття з усіма вами».

Після офіційних виступів всі могли ознайомитися з виставкою експонатів, що ілюструють духовну спадщину Київської держави. Також прозвучали традиційні українські пісні, а на завершення програми виступив переможець конкурсу «Голос країни-7» протоієрей Олександр Клименко.

Добавить комментарий