Митрополит Онуфрій: важливе очищення малими подвигами

Для очищення своєї душі від пристрастей важливо робити щось невелике, але постійно. З цього приводу пригадується приклад з життя молодої людини: отримавши завдання батька виполоти поле від бур’янів, він жахнувся масштабами майбутньої роботи і, впавши у відчай, не наважився навіть почати свою працю. Замість того щоб працювати, юнак приходив щодня на поле і лягав спати. Побачивши це, батько сказав:

Сину мій! Якби ти кожен день полов ту площу, яку займаєш, коли лежиш на землі, то я вже побачив би певну ділянку землі виполотою. Встань і роби потроху кожен день.

Той послухався і через деякий час прополов все поле.

Звідси висновок: смуток не дозволяє нам зробити працю щодо виправлення самих себе.

Іноді ми думаємо так: щоб очиститися, потрібно зробити якийсь один великий подвиг. Наприклад, 40 днів нічого не їсти, зробити кілька тисяч поклонів, прочитати кілька сотень молитов. Взявши на себе величезне навантаження, ми незабаром впадаємо в такий розслаблений стан, що вже не робимо нічого. Тому важливо пам’ятати: очищення душі відбувається малими подвигами, ніким не поміченими, часто нікому не відомими. В першу чергу — це внутрішня боротьба з собою.

Кожній людині, незалежно від умов її життя, необхідно працювати над очищенням своєї душі постійно, здійснюючи зусилля над собою. Наприклад, якщо виникає бажання засудити людину, то потрібно проявити терпіння і любов. У родині це дуже просто здійснити.

Блаженніший Митрополит Онуфрій

Добавить комментарий