Митрополити Елладської Церкви закликали Патріарха Варфоломія своїми діями в Україні не провокувати розкол світового Православ’я

Митрополити Елладської Церкви закликали Патріарха Варфоломія своїми діями в Україні не провокувати розкол світового Православ’я

Грецький портал новин romfea.gr. опублікував звернення двох впливових архієреїв Елладської Церкви стосовно українського питання.

Високопреосвященніший Серафим, митрополит Кіфірський та Антикіфірський закликав Патріарха Варфоломія своїми діями в Україні не провокувати розкол світового Православ’я.

Визнання схизматиків, як автокефальної Церкви в Україні Вселенським Патріархом Варфоломієм спровокує подальші розколи і розділення в Святій Соборній і Апостольській Церкві Христа.

Про це йдеться в заяві  архієрея, опублікованій на грецькому порталі новин romfea.gr.

У своєму посланні владика нагадує, що зовсім недавно Патріарх Варфоломій визнавав тільки канонічну Українську Православну Церкву під головуванням Митрополита Онуфрія. А сьогодні з особистих причин, нехтуючи канонічним порядком, намагається надати автокефалію «розкольникам України, які відрізані від Святої нашої Православної Церкви …і складають значну меншість українського народу».

«Розкольники, як відомо, не є Церквою і спілкування з ними суперечить Божественним і Священним Канонам, Апостольським і Вселенським Соборам, які забороняють це. До чого, таким чином, наполегливість і завзятість Вселенського Патріарха Варфоломія щодо визнання схизматиків як автокефальної Церкви, що спричинить схизми і розділення у Святій Соборній і Апостольській Церкві Христа?», — йдеться у заяві.

Митрополит Елладської Церкви закликав Патріарха Варфоломія зупинити цей процес.

«Найтепліше звертання і сердечне прохання направляємо з далекої грецької нашої Вітчизни прикордонної на півдні району Кіфір і Антікіфір до Першопрестольного Патріарха Православної Церкви нашої Варфоломію призупинити корму, щоб уникнути нових розколів і поділів у Всесвятому Тілі Христа і Найсвятішій Православній нашій Церкві», — пише він.

На думку іншого ієрарха Елладської Православної Церкви, митрополита Пірейського Серафима, Церква не може використовуватись для реалізації політичних планів, вона не може бути інструментом для геополітичних і геостратегічних проектів.

«Тому ми говоримо не про національні Церкви, ми говоримо про народ Божий, Церкву, в якій є всі: росіяни, греки, болгари, серби і ті, хто приймає віру в Ісуса Христа», — зазначив він.

Суперечка між Фанаром і Москвою по Україні є «складним, багатогранним питанням, яке стосується всієї Православної Церкви», вважає владика Серафим.

Згадуючи про Україну, ієрарх зазначив, що ведеться геополітична гра між Росією і НАТО, тому можна бачити, «що ці речі не можна використовувати в якості інструменту в Церкві».

admin

admin

Добавить комментарий

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial