Біля Софії Київської археологи виявили поховання старіше за сам собор

Біля Софії Київської археологи виявили поховання старіше за сам собор

Археологи, які проводять розкопки біля стін Софійського собору, виявили унікальні знахідки: монети, кераміку і навіть стародавнє поховання старіше за сам собор. Про це повідомляє «Сегодня».

Розкопки проходять з липня і знаходяться з в 25 метрах від собору на місці провалу, який стався в квітні цього року. У нацзаповіднику «Софія Київська» тоді припустили, що просісти земля могла над стародавнім підземеллям XVII-XVIII ст., яке використовувалося як монастирський погріб.

 «Нам вдалося заглибитися майже на три метри. Коли почали копати, виявилося, що тут два провали: один, вужчий, який стався цієї весни, і другий, ширшкий, що утворився в 2000 році. На останньому ми і зосередилися. Щоб дійти до льохів, потрібно спуститися ще метра на два. Що нас чекає внизу – важко сказати. Наше завдання – відкрити його, визначити стан і по можливості зробити тимчасове зміцнення аварійних ділянок, щоб більше не ставалися провали», – розповідає археолог Тимур Бобровський.

Згідно з однією з гіпотез, льохи виникли на місці більш ранніх підземних ходів часів Київської Русі.

«Ходили навіть легенди, що в цих підземеллях захована бібліотека Ярослава Мудрого, але це навряд чи. Справа вся в тому, що, копаючи льохи в XVII столітті, бібліотеку, якби вона там була, вже виявили б», – говорить Бобровський.

 

admin

admin

Добавить комментарий

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial