Опубліковано документи з питання возз’єднання Київської митрополії з РПЦ в 1678-1686 рр.

Опубліковано документи з питання возз’єднання Київської митрополії з РПЦ в 1678-1686 рр.

Церковно-науковий центр «Православна енциклопедія» опублікував документи з питання возз’єднання Київської митрополії з РПЦ в 1678-1686 рр.

На сьогодні завершується робота над науковим виданням великого корпусу нововиявлених документів, що відносяться до питання возз’єднання Київської митрополії з Руською Православною Церквою в 1685-1686 рр. Про це йдеться на сайті «Православної енциклопедії».

Корпус документів охоплює і більш ранні події, які нерозривно пов’язані з історичними передумовами цього возз’єднання.

Група дослідників під керівництвом члена-кореспондента РАН Б. Н. Флорі виконала колосальну роботу, яка близька до завершення: видання планується в кінці 2018 – на початку 2019 року.

Однак події останніх днів, публікація окремих матеріалів Синаксису Константинопольської Церкви, а також безліч не цілком достовірних відомостей і трактувань, що переповнюють сьогодні різні інтернет-видання, змушують нас піти на безпрецедентний крок: ЦНЦ «Православна енциклопедія» починає попередню публікацію корпусу документів, що відносяться до цієї темі, як тих, що вже видавалися, так і нововиявлених, — йдеться у повідомленні

У переліку документів міститься переписка гетьмана Івана Самойловича, патріарха Єрусалимського Досифея II Нотари, єпископа Львівського Йосипа Шумлянського та ще багато інших важливих для розуміння питання документів.

Перелік документів за посиланням.

admin

admin

Добавить комментарий

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial