Синод УПЦ закликав екзархів Константинополя покинути канонічну територію Церкви

Священний Синод Української Православної Церкви на засіданні, яке відбулося 25 вересня 2018 року в Києво-Печерській Лаврі, висловив своє ставлення стосовно призначення Константинопольським Патріархатом «екзархів» до Києва.

Як повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ, дане призначення було назване грубим втручанням у внутрішні справи Української Православної Церкви і порушенням її канонічної території. Відповідно, Синод УПЦ закликав Патріарха Константинопольського Варфоломія припинити втручання у внутрішні справи Української Православної Церкви та не порушувати її канонічної території.

«Екзархи» Константинопольського Патріархату архієпископ Памфілійський Даниїл та єпископ Едмонтонський Іларіон мають покинути канонічну територію Української Православної Церкви», — йдеться у рішенні й наголошується, що їхня діяльність є антиканонічною та порушує міжконфесійний мир в Україні.

Єпископату Української Православної Церкви ухвалено призупинити співслужіння з ієрархами Константинопольського Патріархату.

Члени Священного Синоду закликали клір, чернецтво та вірян Української Православної Церкви  посилити свої молитви за збереження єдності Святого Православ’я.

Крім того, в інтерв’ю виданню «Вести» керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній заявив, що Блаженніший Митрополит Онуфрій відмовився від зустрічі з екзархами Константинопольського Патріархату.

За його словами, зараз немає діалогу з Фанаром, оскільки грубо порушений сам принцип існування Помісної Православної Церкви.

«Ті представники Константинопольського Патріархату, які прибули в Україну з певним завданням, на нашу думку, тут перебувають та діють антиканонично, – зазначив ієрарх УПЦ. – Тому, коли вони попросили, щоб їх прийняв Предстоятель нашої Церкви, Блаженніший Митрополит Онуфрій категорично відмовився це робити. Зокрема, тому що сам їхній приїзд на територію нашої Церкви має бути обговорений заздалегідь, і вони мали б отримати на це дозвіл з боку УПЦ».

Митрополит Антоній наголосив, що зазначені єпископи приїхали самочинно, і не просто як паломники, а з чіткою метою – займатися реалізацією якихось своїх проектів.

«Зважаючи на все це, ми повинні констатувати відсутність будь-якого прямого діалогу з Фанаром», – зазначив ієрарх.

На його думку, можливість зміни ситуації все ж зберігається, що відобразилося навіть у рішенні Синоду РПЦ.

«Євхаристійне спілкування не розірване, що надає нашим священикам можливість брати участь у спільних богослужіннях та причащатися. Ось це якраз і є сигналом того, що можливість для діалогу ще існує. Це явний заклик до діалогу, а також ще один шанс для того, щоб одуматися. Адже наші взаємини повинні приносити користь цьому світу, а не стати з чиєїсь зовнішньої подачі ще одним приводом для роз’єднання людей, тим більше – людей однієї віри», – резюмував владика Антоній.

Також у своєму інтерв’ю керуючий справами УПЦ повідомив, що Фанар своїми діями не виліковує, а легалізує розкол в Україні.

Добавить комментарий