Афонський монах розповів, як він став свідком явління ангелів старцю (ВІДЕО)

На інформаційному порталі Святої Гори в Ютуб вийшло нове відео «Старець Даниїл. Про бачення ангелів і духовну боротьбу на Афоні».

 «Отець Даниїл Катунакський цього разу розповідає про старців Афона. Це, воістину, живий Патерик. Прості і невигадливі слова старця є найкращим свідченням достовірності. Отець Даниїл все життя провів на Афоні: скільки він бачив і скільки пережив — одному Богу відомо. Кожна його розповідь — це ковток живої води», — зазначили автори в описі до відео.

«Давним давно тут, на Карула, жив старець Гавриїл. Він уже давно помер. Він був великий постник, усе своє життя взагалі нічого не споживав, лише трохи води і трохи сухарів. Ось прийшла його старість, і він зовсім ослаб. Я тоді приходив йому допомагати, в його келівочку. Настала зима, мені стало важко до нього добиратися, і тоді я запитав його: «Геронде, можна ми візьмемо вас до себе, в нашу келію? Там нам буде легше тобі служити». І він погодився.

Тоді ми взяли старця і принесли його сюди. У келії ми поклали його на ліжко. Коли він ліг, то глянув угору й запитав мене: «Де ми знаходимося?». Я кажу йому, що в нас у келії, в нашому братстві.

Він сказав:  «У Братстві! Ох ох ох, мені тепер доведеться дотримуватися всіх канонів і вашого розпорядку… Але прошу вас, будь ласка, тільки не позбавляйте мене мого посту».

Ми сказали: «Звичайно!»», — розповів отець Даниїл.

Афонський чернець розповів, свідком якого чудесного явління він був. «Я приходив йому допомагати. Одного разу, коли ми з ним розговорилися, він несподівано прийшов у стан споглядання. Я тихенько відійшов і дивився за ним.

Старець здивувався і сказав:

«Ангели! Скільки їх тут! Як багато в раю».

Він дивувався і вигукував.

«Яка гідність людської душі, адже вона може бачити красу раю».

Через деякий час старець прийшов до тями. І я вирішив запитати його: «Геронде, ви щось бачили»? Він відповів: «Дитинко, я нічого не бачив, а лише одне — прийшов мій час покидати цей світ. І я розумію, що я абсолютно не готовий».

Уявляєте, коли він говорив слово «не готовий», він несподівано звів очі до неба, і душа його вийшла. Цей «неготовий» відправився на Небеса прямо до Бога», — підкреслив отець Даниїл.

Він пояснив, чому старець удостоївся такого явління. «Раніше до того цей монах досяг такого духовного стану, він багато чого зазнав у житті. Він терпів послух, спокуси від темної сили, проводив усе життя в суворому пості. Що він тільки не зазнав! І як плід — він побачив ангелів перед смертю», — сказав афонський монах.

Добавить комментарий