Нобелівську премію з медицини присудили за відкриття нового типу терапії раку

Лауреатами Нобелівської премії з фізіології та медицини у 2018 році стали імунологи Джеймс Еллісон і Тасуку Хондзе за відкриття принципово нового підходу до терапії раку. Про це повідомляється на сайті премії.

Відкриття засноване на здатності імунної системи атакувати ракові клітини, гальмуючи імунні. Вчені виявили білок, при блокуванні якого імунна система починає розпізнавати ракові клітини і може вбивати їх. Якщо говорити науковими термінами, то вчені створили новий підхід до терапії раку шляхом «пригнічення негативної імунної регуляції».

На основі цього відкриття було випущено два препарати — Іпілімумаб (ipilimumab) і Ніволумаб (nivolumab). У Нобелівському комітеті зазначають, що терапія показує «разючу» ефективність в боротьбі з хворобою.

У Комітеті також підкреслюють, що щорічно від раку помирає мільйон чоловік, і це — один з головних викликів сучасної системи охорони здоров’я.

 ****

Про ліки від раку старець Порфирій Кавсокалівіт, який теж мав це захворювання, говорив:

Ліки від раку дуже прості. Лікарі користуються ними щодня, вони постійно у них під рукою … Але Бог не відкриває їм цей засіб, тому що останнім часом в результаті ракових хвороб наповнився Рай!

Священик і практикуючий хірург, доктор медичних наук протоієрей Сергій Філімонов говорив, що якщо по-людськи дивитися, не розуміючи християнського сенсу хвороби, то рак — це кара. А якщо дивитись з точки зору милості Божої, то це прояв любові до людської душі, що гине. Адже Господь через хворобу рятує її з прірви погибелі.

Добавить комментарий