Паїсій Святогорець: слова «дурень», «дебіл» — це теж батьківське прокляття

Часто ми не замислюємось над словами, які під час сварки чи роздратування кидаємо навмання нашим дітям. Але ці слова мають великий вплив на подальше життя дітей, про який потрібно знати.

Преподобний Паїсій Святогорець говорив з цього приводу наступне:

«Знайте, що прокляття, навіть (просто) обурення батьків діють дуже сильно. І навіть, якщо батьки не проклинали своїх дітей, а просто обурювались через них, то у дітей немає потім жодного світлого дня в їхньому житті: все їхнє життя одна суцільне мука. Потім такі діти дуже страждають усе земне життя.

До батьківських проклять відносяться всі погані слова, сказані нами протягом всього нашого життя, тобто не тільки ті, які сказані: «Я тебе проклинаю», а й такі, як: «дурень, дебіл, недорозвинений, нерозумний, урод, невіглас, на дітях своїх побачиш», та інші (негативні слова).

Ми маємо право тільки сказати: «Спаси тебе Господи, збережи тебе Господи, допоможи тобі Господи, я в тебе вірю, що у тебе все вийде, я радий, що ти прийняв самостійне рішення, але треба було порадитися зі мною» … і все в такому дусі (позитивному).

Дитя за своєю природою безневинний ангел і, якщо у нього відхилення через погане виховання, то причина в нас. Шукайте гріх у собі і викорінюйте.

Очищаєш себе, автоматично очищається і дитина. Молитва матері за дітей своїх розганяє всіх бісів від них (біса пияцтва, біса куріння, біса розпусти і т.д.). Молитва матері дістане дитя з дна пекла. Плачте за своїх дітей, матері, а не проклинайте і Господь все влаштує…»

Добавить комментарий