Митрополит Онуфрій: Живучи у благополуччі, можна навіть не знати, що у тебе всередині

Блаженніший Митрополит Онуфрій розповів про спокуси, які змушують людину дати відповідь на головне питання «Ти вірний Христу або не вірний, любиш Христа або щось інше»? Про це владика розмірковував під час недільної проповіді.

Саме тому, за словами Архіпастиря, немає важливих або неважливих спокус.

«Усі спокуси важливі, тому що на них ми повинні відповісти: «Так, я вірний Богові, я хочу служити Богу, я хочу жити з Богом», — підкреслив він.

Долаючи випробування, людина дізнається, яка вона насправді та на що здатна.

«Живучи у благополуччі, вона може навіть не знати, що у неї всередині — вона ніби перебуває в сплячці. Але коли людина переживає скорботи, хвороби, то іноді сама дивується тому, що має якісь почуття, що вона здатна на певні дії… І буває так, що в такі хвилини людина повинна «поставити на стіл» своє життя».

Мучениці Віра, Надія, Любов та матір їх Софія, пам’ять яких молитовно згадували в цей день, відповівши на виклик світу, віддали за свою віру життя, нагадав Його Блаженство.

«Якщо людина віддає себе в руки Божі, то Господь і в дітей вселяє дух сили і мудрості, дух величі», — підкреслив він.

Але для того, щоб розібратися, «що таке світло, а що таке темрява, що таке життя, а що — смерть, важливо, щоб людина була наповнена багажем духовних знань — мудрості, якої люди навчаються зі Святого Писання.

«Та людина, яка вникає в Святе Письмо, може оцінити ті обставини, в яких знаходиться, і буде завтра правильно визначати свої дії і робити свої кроки», — підсумував Предстоятель.

 

Добавить комментарий