Перші коментарі УПЦ після завершення Синоду Константинопольського Патріархату

Перші коментарі УПЦ після завершення Синоду Константинопольського Патріархату

Голова Синодального інформаційно-просвітницького відділу Української Православної Церкви архієпископ Климент (Вечеря) прокоментував скандальні рішення Синоду Константинопольського Патріархату. Про це йдеться на сайті pravlife.org.

«Українська православна церква точно не піде на таке об’єднання. Не дуже вірю в технічне об’єднання Київського патріархату з другої неканонічною Українською автокефальною церквою на чолі з Макарієм. Адже Макарій категорично проти, щоб главою об’єднаних церков став Філарет, на чому той наполягає », — цитує ТАСС слова архієпископа Климента.

«Це рішення абсолютно неканонічне, тому що ця територія не належить Константинопольському патріархату, то яким чином він може знімати анафеми? Це не належить до канонічних прав. Думаю, за такі дії на патріарха Варфоломея необхідно накласти анафему», — сказав ієрарх.

Владика Климент підкреслив, що УПЦ не визнає рішення Константинопольського патріархату про надання Україні автокефалії. «Ми ці дії не визнаємо і розцінюємо їх як дії, спрямовані на розкол православ’я на Україні», — зазначив він, додавши, що «ці дії не мають канонічної сили. Вони — нікчемні».

Нагадаємо, сьогодні були озвучені наступні  рішення Синоду Константинопольського Патріархату:

1) Підтвердити вже прийняте рішення про те, щоб Вселенський Патріархат приступив до надання автокефалії Церкві України.

2) Відновити станом на сьогоднішній день Ставропігію Вселенського Патріарха в Києві, одну з його багатьох Ставропігій в Україні, які завжди там існували.

3) Прийняти та розглянути прохання про апеляцію від Філарета Денисенка, Макарія Малетича та їх послідовників, які опинилися у схизмі не з догматичних причин, у відповідності до канонічних прерогатив Константинопольського патріарха отримувати такі звернення від ієрархів та інших священнослужителів з усіх Автокефальних Церков. Таким чином, згадані вище особи були канонічно поновлені у своєму єпископському або священицькому сані, також було відновлено сопричастя їхніх вірних з Церквою.

4) Скасувати зобов’язання Синодального листа 1686 року, виданого за обставин того часу, який надавав у порядку ікономії право Патріарху Московському висвячувати Київського митрополита, обраного собором духовенства та вірян його єпархії, який мав згадувати Вселенського Патріарха як свого Першоієрарха за будь-яким богослужінням, проголошуючи та підтверджуючи свою канонічну залежність від Матері-Церкви Константинополя.

5) Звернутися до всіх залучених сторін із закликом утримуватися від захоплення церков, монастирів та іншого майна, а також від будь-яких інших насильницьких дій та помсти, щоб перемагали мир і любов Христа.

В Москві також прокоментувала рішення Синоду.

Константинопольським Патріархатом «вчинено безпрецедентну антиканонічну дію, яка є спробою руйнації основ православного канонічного ладу». Про це заявив глава Синодального відділу із взаємин Церкви з суспільством та ЗМІ Московського Патріархату Володимир Легойда на своєму офіційному каналі Telegram увечері 11 жовтня. Також він повідомив, що «Священний Синод Руської Православної Церкви на найближчому засіданні 15 жовтня у Мінську дасть свою офіційну оцінку цього діяння».

admin

admin

Добавить комментарий

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial