У Почаєві грецький професор зустрівся зі студентами духовної семінарії

В середу 10 жовтня професор Фессалонікійського Богословського Факультету Петрос Васіліадіс, який цими днями перебуває в Україні, виступив перед студентами Почаївської духовної семінарії з лекцією на тему: «Православне розуміння місії».

Про це у facebook повідомив протоієрей Микола Данилевич, заступник голови Відділу Зовнішніх церковних зв’язків УПЦ.

Було багато цікавого й надихаючого спілкування. Сподобалося як студентам і викладачам, так і професору, який саму атмосферу охарактеризував словами зі Святого Письма: «Се что добро, или что красно? Но еже жити братии вкупе» (Пс. 132:1), — прокоментував загальну атмосферу зустрічі Микола Данилевич. — Відчувався дух братства, єдності, спільний дух між ним і всіма нами. Хоча професор був вперше в Почаєві.

«Я вас ніколи не забуду», — такі зворушливі слова з легким тремтінням в голосі сказав професор студентам після того, як лекція і спілкування завершилися, а студенти всі разом заспівали на грецький мотив грецькою мовою «????? ?????» («Достойно есть»).

Микола Данилевич також висловив особливу подяку за теплий прийом, за чудове богословське спілкування новому ректору семінарії владиці Іову.

Також священник поділився особистими відчуттями після відвідування Лаври.

Для мене це ще була нагода приїхати в рідну Лавру і семінарію. Був чудовий осінній теплий день, якась особлива атмосфера спокою, миру, тихої радості. Було якесь ніби відчуття чи відображення «дня невечірнього». Ніби день, а так не хотілося, щоб він закінчувався і наступав вечір. Хотілося, щоб цей день ще тривав і тепле осіннє сонце не сідало. Але й вечір був чудовий. Якісь особливі почуття переповняли моє серце. Чи то ностальгія за студентськими часами? Бо дійсно захотілося на якийсь час знову стати студентом в цій прекрасній Лаврі. Чи то, можливо, самЕ перебування в святому місці? Як би там не було, але я зрозумів, що треба частіше приїжджати в наші монастирі і Лаври.

Добавить комментарий