Священник УПЦ закликав: «Не треба боятися не подобатися»

Священник УПЦ закликав: «Не треба боятися не подобатися»

«Нам, священикам, треба бути самими собою, треба сповідувати то Євангеліє, яке Господь дав — виконувати заповіді Божі, нести Слово Боже людям, а вже як про тебе говоритимуть, нехай це нас не хвилює».

Таку думку висловив у Facebook протоієрей Микола Данилевич, заступник голови Відділу Зовнішніх церковних зв’язків УПЦ.

«Подумав про наших священиків старшого покоління, яким зараз 50 років і більше. Вони вступали до семінарій за радянських часів і фактично йшли проти системи: їх не пускали в семінарії, їх гнали. Навіть коли вони пішли в семінарії, коли стали священиками, над ними насміхалися, над їхніми дітьми насміхалися, але вони просто служили Богу і були вірні Його Церкві.

Минув час — розпався Радянський Союз, суспільство змінило своє ставлення до Церкви і до цих же священиків. Суспільство ними захоплювалося, хвалило за те, що вони зберегли віру в Бога, що не зламалися, що проповідують добро, милосердя, любов і т.д. Але ті священики залишалися все такими ж, вони просто служили Богу.

Потім у нас в Україні знову все змінилося і ці ж священики стали тепер уже «московськими попами», «рукою Москви» і т.д., їх знову почали хулити, звинувачувати і суспільство знову змінює своє ставлення до них. Але ж самі ці священики залишилися незмінними. Вони залишилися такими, якими були і в радянські часи, і в перші роки нашої незалежності і в постмайданний час.

Суспільство змінюється, державна влада змінюються, а самі священики не змінюються і це дуже важливо розуміти саме нам, священикам, і не боятися бути не популярними, не боятися не подобатися. Зрозуміло, що по-людськи приємно, коли ти подобаєшся людям, коли якщо щось говориш, тебе слухають і схвально кивають, мовляв ось ви такі хороші, молодці. Ні. Не треба боятися не подобатися, треба бути вірними Богу, вірними Церкви, тому що це те, що не змінюється, а влада, суспільство змінюють своє ставлення, сьогодні говорять «осанна», завтра «розіпни». Тому нам, священикам, треба бути самими собою, треба сповідувати то Євангеліє, яке Господь дав — виконувати заповіді Божі, нести Слово Боже людям, а вже як про тебе говоритимуть, нехай це нас не хвилює.

Десь прочитав таку фразу, що якщо ми будемо слухати все, що про нас говорять, то ми будемо постійно бігати між п’єдесталом і шибеницею. Все змінюється. Треба завжди залишатися вірними Богу і Його Церкви».

Фото з Хресної ходи від Кам’янця-Подільського до Почаївської Лаври

admin

admin

Добавить комментарий

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial