Монахиня – розробник коcмічного скафандра і латексу

Всупереч поширеній думці про протистояння Церкви і науки, в світі — велика кількість віруючих вчених. Сьогодні ми б хотіли розповісти нашим читачам про ігуменю Серафиму (Чорну) — одну з розробників космічного скафандра, а також винахідницю технологію латексного виробництва.

Радянський учений-хімік, інженер, черниця. У миру — Варвара Василівна Чорна. Настоятелька московського Новодівичого монастиря в 1994-1999 роках.

З дитинства була вихована в православній вірі. У роки Великої Вітчизняної війни працювала заступником головного інженера Московського заводу «Каучук». Пізніше займалася науковими розробками в Інституті гумової промисловості, де була заступником директора протягом 16 років. Брала участь в розробці космічних скафандрів. Заснувала нову галузь гумового виробництва — латексну технологію. Ця технологія застосовується при розробці захисних засобів з латексу, а також латексних куль-пілотів для зондування атмосфери. За участю Варвари Чорної створений скафандр для Юрія Гагаріна, в якому він полетів в космос.

У 1994 прийняла Варвара Чорна чернечий постриг. Вона стала першою настоятелькою Новодівичого монастиря після його повернення Церкві. При ній були відреставровані храми монастиря і відтворено їх внутрішнє оздоблення, введений чернечий устав, відроджені іконописна і золотошвейні майстерні.

Ігуменя Серафима внесла значний вклад у спорудження храму-пам’ятника новомучеників і сповідників Російських в Бутово. Саме там, на Бутовському полігоні, в числі тисяч розстріляних священиків було вбито і її діда, митрополита Серафима (Чичагова). У 1997 році він був прославлений у лику новомучеників Руської Православної Церкви.

 

Добавить комментарий