Помер ігумен афонського монастиря Дохіар архімандрит Григорій: його висловлювання про наше життя

Архімандрит Григорій (Зуміс) ігумен афонського монастиря Дохіар помер на 77 році життя 22 жовтня. Пропонуємо вам  вислови афонського старця про різні сфери нашого життя.

Церква

«Ми побудували вавилонську вежу, в якій не чути голосу Церкви, і тому ми не можемо знайти спільну мову один з одним. Хто в ліс, хто по дрова. Нехай прийде до нас Дух Святий. Ми потребуємо людей, які шукають в собі Царства Небесного».

«Церква, міцно тримай повіддя. Не бійся: твої руки зітруться до крові, але ти зробиш добро ».

«Православна Церква зараз переслідувана, де б вона не знаходилася. Зараз дуже страшний час. І від нас потрібні смиренність і молитви. Але — і сповідування. Зараз має бути час сповідників. Є період апостолів, пророків, мучеників. Зараз — сповідників. Кожен християнин повинен сповідувати Христа. Без цього сповідання нічого не буде ».

«Люди від Церкви не чекають ні їжі, ні пиття, ні спочинку плоті. Єдине, що ми чекаємо — прощення гріхів. Це робить Христос. Свята Трапеза з’єднує Бога і людину. Кожен клірик повинен постаратися і привести людину до святої Трапези. До неї ми торкаємося через Причастя, через антидор, який ми беремо, через те, що цілуємо руки священика. Це і є ті ліки, які пропонує Церква».

Українська Православна Церква, Митрополит Онуфрій

«Дуже люблю й шаную Блаженнішого Митрополита Онуфрія. Ми знайомі багато років. Нам би в Грецію такого Предстоятеля».

«Деякі люди, як би вони не намагалися це приховати, приваблюють до себе, як мед бджіл. Владика Онуфрій — якраз такий привабливий. Людина м’яка, добра. Спокійна, але рішуча».

Сім’я

«Хороша сім’я показує багато хороших прикладів дітям: коли батьки не лаються, не кричать, не ображають один одного. Якщо у них є якісь розбіжності, вони не повинні з’ясовувати їх перед дітьми».

«Щоб не було такого, що батько говорить одне, а мати — інше, потрібно, щоб у подружніх стосунках була гармонія. Як казав Платон, чеснотам людина повинна навчатися».

«Потрібно стежити за бабусями і дідусями, так як часто вони завдають дітям дуже великої шкоди. Якщо бабуся і дідусь — люди Божі, тримайте їх ближче до сім’ї, якщо ні — то подалі. На жаль, хресні батьки часто не дотримуються Євангельських заповідей, показуючи дітям поганий приклад».

Сучасна жінка

«Церква вчить, що жінка, коли вона разом з Христом, стає сильнішою чоловіка і здатною на все. Ніякий страх її не затьмарює. Долається жіноче самолюбство і боягузтво і вона жертвує собою заради інших».

«Жінки-мироносиці свідчать, що жінка в Церкві — найцінніше. Навпаки, жінка поза Церквою — справжня драна ганчірка, яку кожен може вертіти в руках, поки, зрештою, хтось не викине на смітник. Жінка, яка живе з Христом, де б не з’явилася, всюди несе радість ».

«У всі часи чоловіки хотіли бачити красивих жінок, але не таких як сьогодні, що складаються тільки з кісток і плоті. Жінка, яка живе з Христом, має три відмінних властивості: вона скромна, смиренна і задовольняється малим. Сучасна жінка світу цього теж має три відмінних властивості: вона непристойна, невірна, жадає грошей і сексу. Все робить для того, щоб привернути протилежну стать».

 Милостиня, гроші

«Будьте ласкаві. Ніколи не міряйтесь грошима в кишенях — отримуйте і віддавайте. І Бог вам поверне сторицею».

«Якщо в сім’ї є гроші, нехай вони творять милостиню, нехай допомагають для порятунку душі. Нехай наші діти не носять кращий одяг, нехай їдять не як царські діти, в той час як інші голодують».

«… Банківською карткою я буду купувати свічки в церкві? Пластиковою карткою буду давати милостиню? Ви мовчите, бо боїтеся говорити? А володарі щодня веселяться на наших похоронах і танцюють на наших могилах, наспівуючи: «Ми їх розчавили, знищили, видоїли». Всюди встановили електронні доїльні апарати».

«Господь не засуджував багатство, Він засуджував зловживання багатством. Зловживання — це те, що притаманне здебільшого олігархам. Але ж треба розуміти: всі блага, які дарує Бог, — це дари Божі. І якщо багата людина допомагає людям, то буде ще більше мати, а народ буде тільки радіти її успіхам. І ангели будуть задоволені».

 Смирення

«Послух вирощує смиренність, а смиренність — це рай. Найбільш безпечна дорога в Царство Небесне — це смирення і бідність ».

«Ми повинні постійно себе гамувати, щогодини «гризти землю », як ніби нам потрібно ужитися з дикими звірами, і тоді ми будемо жити з іншими в світі, якими б вони не були. Це мучеництво, а одночасно і таїнство спільного життя людей, що походять з різних місць і отримали різне виховання, я за своє життя бачив багато разів, і все більше переконуюся в правоті цього твердження».

Добавить комментарий