В США більшість прихожан протестантських церков не розбираються в доктринах християнства

Нове соціологічне дослідження виявило невігластво євангельських християн США в головних доктринах віри.

Як показало опитування, проведене на замовлення об’єднання християнських віровчителів Ligonier Ministries, багато хто впевнений, що Господь приймає всі віри і молитви, і всі люди за своєю природою праведні, нехай і трохи гріховні.

Звіт під назвою «Стан віровчення за 2018 рік», підготовлений за даними відомого соціологічного центру LifeWay Research за підписом Кріса Ларсона (Chris Larson), президента Ligonier Ministries, «закликає до термінової реформи всієї системи віровчення в євангельських церквах».

«Наш звіт свідчить про необхідність термінового і самовідданого духовного керівництва для виправлення поглядів прихожан в питаннях традиційного християнського віровчення, — зазначає Ларсон в передмові до звіту. — Багато, мабуть, вже частково глухі до проповідей про гріховність людства і істин вчення Ісуса Христа. Ми з пригніченим серцем бачимо, як багато хто з парафіян євангельських церков плутаються в найголовніших питаннях Біблійного вчення. Ми сподіваємося, що цей звіт дасть можливість священикам парафіяльних церков усвідомити тяжкий стан віри і побачити, які сумбурні і спотворені переконання насправді панують в душах і умах прихожан на церковних лавах».

В опитуваннях і інтерв’ю в рамках соціологічного дослідження вчені перевіряли знання прихожан з цілої низки питань віри, користуючись різними провокаційними судженнями, наприклад:

«Господь приймає молитви людей всіх релігій — християнства, іудаїзму та ісламу».

Виявилося, що з цим твердженням згоден 51 відсоток учасників опитування, і лише 42 відсотки не згодні.

Ще більш масове невігластво виявилося в реакції на провокаційне судження про те, що більшість людей праведні, а Ісус був першою і найвидатнішою людиною, створеною Богом-Отцем.

З цією думкою погодилися 78 відсотків учасників опитування, а в 2016 році згодних було явно менше — 71 відсоток.

«Очевидне зростання необізнаності з цього питання доводить нагальну потребу настанови прихожан, — зауважують автори звіту. — У наявності загальне невігластво в питанні особистості і походження Христа, тобто в тому самому каноні віри, навколо якого кипіли пристрасті і диспути в епоху раннього християнства ».

 

«Ці дані викликають у нас особливу тривогу», — заявив президент Коледжу реформаційної Біблії Стефен Ніколс.

 

Добавить комментарий