Хочемо, щоб пастир був ідеальним? Давайте виховаємо так свого сина

Багатьом прихожанам Православної церкви пощастило знайти в образі священника духовного наставника, джерело мудрості та розуміння. Але бувають випадки, коли священик не відповідає тим очікуванням, які покладають на нього прихожани. Часто це бувають суто суб’єктивні речі, але трапляються і випадки, коли мова йде про об’єктивні причини.

Про те, як потрібно ставитись до священників розповідає отець Костянтин Пархоменко.

«Священики були і будуть різні. Як різні всі люди, так різні і священики. Вони точно в такій же мірі, як і всі інші люди, мають свої людські вади, серед яких буває: немудрість, грубість, невихованість, неделікатність.

Але що робити? У Церкви немає інших священиків. Є старовинна християнська історія про те, як жінка скаржилася на батюшок. Цей тим поганий, цей іншим. Їй з’явився Христос і сказав: «У мене інших пастирів НЕМАЄ!»

Хочемо, щоб пастир був у всьому прекрасний і ідеальний? Давайте виховаємо так свого сина і з дитинства направимо його на шлях священицького служіння. Може бути, якщо він захоче йти цим шляхом, нам вдасться подарувати світу прекрасного пастиря.

Але поки будемо задовольнятися тим, що маємо. І раз не явили світу в своїй особі, в особі своїх дітей ідеалу, давайте з терпінням поставимося до інших.

«А семінарії … Адже вони вчать бути хорошими священиками …» — скажете ви. Друзі, семінарії вчать послідовності дій при здійсненні Хрещення або відспівування. А внутрішньому стану душі: шляхетності, мудрості, тактовності, доброті та ін. семінарії не вчать, запевняю вас. Це закладається в людини в сім’ї, а потім виховується самодисципліною і постійною роботою над собою.

І не у всіх священиків є хороші стартові умови (виховання з дитинства), і не всі потім звертають увагу на виховання в собі цих якостей.

Досвід мого спілкування з людьми показує, що священики в масі все ж, без сумніву, краще, ніж звичайні чоловіки їх віку. Це вже непогано. Нам, звичайно, хотілося б ідеалу, щоб всі були на п’ятірку, але в реальності це важко виконати.

Мені боляче чути про священиків, які ображають прихожан, про священиків, які жадібні або поводяться хибно. Все ж такі речі іноді доводиться чути, але давайте, якщо ми не можемо змінити священиків, правильно зорієнтуємо себе.

Навчимося розуміти, що Таїнства і священнодійства, які здійснює священик, від його особистих переваг не залежать, що, наприклад, Причастя рівноблагодатне в руках отця Іоанна Кронштадтського і самого останнього священика, засланого за зловживання спиртним в монастир на покаяння. Бог робить Таїнство, а не священик. Священик — лише знаряддя в руках Божих.

Так, духовного повчання ми від деяких священників не отримаємо, але ж головне — це приєднання до благодаті! А наставниками нам можуть стати хороші духовні книги, в першу чергу, Священне писання, православні сайти.

Право, ми ж не маленькі діти, щоб звертати увагу на такі дрібниці, якщо нам грубо відповіли у свічковому кіоску або сказали якусь дурість. Так Бог їм суддя. Поставтеся по-християнськи, доброзичливо і спокійно.

Якщо нас відштовхнули від Чаші, не допустили до сповіді … змиріться і спокійно моліться. І Господь, який все бачить і розуміє, подасть нам безмірну благодать.

А якщо озлобимося, втратимо внутрішній спокій — відкриємо душу для бісів. Не тільки нічого не отримаємо, а й втратимо те, що мали.

Добавить комментарий