Про відспівування бойовиків, захоплення храмів на сході та цілісність України: протоієрей УПЦ вкотре відповів на провокативні питання

Українська Православна Церква переживає війну на сході країни разом зі своєю паствою. На території ДНР / ЛНР знаходиться близько 700-800 парафій УПЦ. Окремі єпархії розділені лінією розмежування, проте саме церква залишається мало не єдиним мостом, який об’єднує людей на сході.

Про це  в ефірі «Радіо Свобода» розповів протоієрей, заступник голови відділу зовнішніх церковних зв’язків УПЦ Миколай Данилевич.

Наша церква на сході ніколи не забирала приміщення інших конфесій і нікого не переслідувала. Навіть коли представники самопроголошених республік пропонували нам приміщення інших конфесій, наші священики категорично відмовлялися, оскільки це суперечить християнським заповідям, — так прокоментував Миколай Данилевич слова ведучого радіоефіру про те, що представники інших конфесій, на відміну від УПЦ, відчувають утиск на непідконтрольних територіях України.

На запитання слухача з приводу того, чому священники УПЦ відспівують бойовиків, Миколай Данилевич зазначив:

Коли людина помирає, відспівувати її не можна лише в одному випадку – коли вона вчинила самогубство. Священник повинен відспівати людину, а далі нехай Бог розсудить. Церква не береться судити ідеологічну позицію прихожан.

Миколай Данилевич спростував інформацію про те, що священники УПЦ благословляли так званих ополченців на війну.

Офіційно єпископи Української Православної Церкви благословили своїх священників на сході не ходити на барикади, а бути у храмах. Якщо до них приходять так звані ополченці або солдати української армії, священник має надати духовну допомогу, не розділяючи політичних поглядів людини. Церква поза цим конфліктом.

Миколай Данилевич нагадав, що Українська Православна Церква озвучила свою позицію з приводу анексії Криму та війни на сході ще у 2014 році.

Ми виступаємо за суверенітет і незалежність України, а також її територіальну цілісність. Тому і Донбас, і Крим залишаються частиною України. Як доказ — і Крим, і Донбас залишаються в церковному плані частиною Української Православної Церкви і управляються вони з Києва, а не з Москви.

Добавить комментарий