Уряд Греції має намір закріпити в Конституції релігійний нейтралітет

Прем’єр-міністр Греції Алексіс Ціпрас заявив, що уряд країни планує змінити відносини між церквою і державою в рамках конституційної реформи. Про це повідомляє «Ekathimerini».

За його словами, «церква і держава мають зрілість, мудрість та чутливість поставити свої відносини на раціональну основу».

Настав час чітко закріпити в Конституції релігійний нейтралітет грецької держави, з усім, що це тягне за собою на практиці й з точки зору регулювання», — сказав він. Однак Ціпрас не пояснив, якою саме буде ця форма відносин.

Нагадаємо, що згідно з Конституцією Греції, православне християнство є державною релігією країни. Всім громадянам надається свобода віросповідання, однак пропаганда інших релігій серед православних віруючих заборонена.

Безліч світських реформ, що проводяться в Греції, не позначилися на Елладській православній церкві, яка ще не відокремлена від держави і залишається одним з найвпливовіших інститутів у країні. Релігія тісно переплелася з повсякденним життям греків, увійшовши в кожен будинок, кожну родину.

Питання «Ти християнин?» часто прирівнюється до питання «Ти грек?».

Історично склалося так, що в своїй більшості, греки вважають себе нащадками і спадкоємцями християнської Візантії, а не язичницької Древньої Греції. Саме тому в країні так багато монастирів, церков та каплиць — пам’ятників візантійської епохи.

Серед найвідоміших православних святинь Греції, є мощі Спиридона Тримифутського, мощі Св. цариці Феодори на острові Корфу; безліч збережених візантійських церков на Криті, з прекрасними фресками критської школи; Метеори — приголомшливі своєю красою монастирі, розташовані «між небом і землею» і, звичайно ж, Свята Гора Афон — дивовижна монаша республіка, де безперервно підноситься молитва за весь світ.

Добавить комментарий