Поліція відкрила кримінальне провадження за фактом передачі Почаївської Лаври УПЦ

Мінкульт оскаржив у Мін’юсті дії держреєстратора із вимогою скасувати рішення про держреєстрацію права Української Православної Церкви на користування майном Почаївської Лаври та притягнути реєстратора до відповідальності.

Про це повідомляє прес-служба прокуратури Тернопільської області.

«Відповідно до матеріалів досудового розслідування встановлено, що представник Міністерства культури України, права та інтереси якого порушено, оскаржив до Міністерства юстиції України зазначені дії державного реєстратора із вимогою скасувати рішення про державну реєстрацію права користування нерухомим майном комплексу Почаївської Лаври та притягнути реєстратора до відповідальності», — йдеться у повідомленні.

Також стало відомо, що слідчим управлінням Головного управління Національної поліції в Тернопільській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом неправомірних дій державного реєстратора, який, зловживаючи своїми повноваженнями, здійснив державну реєстрацію права користування нерухомим майном комплексу Почаївської Лаври за УПЦ.

«Досудове розслідування триває. Процесуальне керівництво здійснюється прокуратурою області, яка контролює хід розслідування у цьому кримінальному провадженні», — повідомили також у прокуратурі.

Напередодні в обласній прокуратурі повідомили, що поліція Тернопільської області відкрила кримінальне провадження за фактом передачі споруд Почаївської Свято-Успенської Лаври у користування чи оренду Українській Православній Церкві. Провадження відкрито за ч.3 ст.365-2 Кримінального кодексу України (зловживання повноваженнями особою, яка надає публічні послуги, що спричинило тяжкі наслідки).

Поліція відкрила кримінальну справу за фактом передачі УПЦ Почаївської Лаври для тиску на ієрархів. Про це в коментарі ГолосUA 16 листопада повідомив політолог, директор Українського Інституту аналізу та менеджмент політики Руслан Бортник.

За його словами, цю штучну кримінальну справу було відкрито з кількома цілями.

«Зокрема для тиску на ієрархів, особливо проти ієрархів Почаївської Лаври через зірвану зустріч Президента Порошенка з ієрархами, — зазначив Бортник. — Друга мета — виправдати таким чином інформаційну атаку на Почаївську лавру, так як на святиню готують інформаційно-правову атаку ».

Також політолог зазначив, що Україна йде за сценарієм посилення ескалації церковного конфлікту і посилення протистояння.

Добавить комментарий