Лядівський скельний монастир – український Афон на Вінниччині

Українська Петра або український Афон – так називають Лядівський скельний чоловічий монастир, витесаний в крейдяній скелі у Вінницькій області. За розмахом він, звичайно, поступається йорданському або грецькому чуду, однак тут теж є чому здивуватися.

Монастир височить на Дністровських кручах на кордоні України з Молдовою. Його також називають одним із семи чудес Вінниччини. За легендою, він старіше Києво-Печерської лаври. Заснував його у 1013 році монах з Афона Антоній. Монастир не будували, а витісували в крейдяній горі.

В даний час в ньому все залишилося так, як було в давнину, в тому числі і келія засновника. З її вікна відкривається вид на Дністер і молдовські рівнини. Поруч з вікном аскетичне кам’яне ложе.

«Святий преподобний Антоній прожив 101 рік. Цікаво, що мощі його не відкриті по сьогоднішній день. Робили дві спроби відрити мощі. При першій спробі з келії виходив вогонь, при другій – вода», — розповів журналістам видання «Сьогодні» монах Лядівського скельного монастиря Никон.

Храм і келія — єдине, що вціліло після боротьби радянської влади з релігією. На території монастиря було ще дві церкви і дзвіниця, їх зрівняли із землею 80 років тому. Зараз монастир відновлюють, відкрили келійний корпус, де живуть монахи, і новий храм. Як і на Афоні, тут живуть без електрики, зі свічами.

Добавить комментарий