Чому люди, які прагнуть добра, не влаштовують оточуючих?

У чому причина безперервної боротьби з віруючими? Чим люди, які прагнуть до добра і любові, не влаштовують оточуючих?

Язичницький світ до пришестя Христа був стурбований виключно життєвим колом інтересів, був приземленим: добути їжу, напасти на ворога або захиститися від нього та інше. Спаситель же приніс людям абсолютно інші цінності і скарби, що знаходяться поза земних інтересів — скарби духовного плану. І ті, хто повірив у Нього, почали прагнути до нових горизонтів.

Вони встановлювали повністю протилежний спосіб життя порівняно з тим, який був раніше, йшли від примітивного і безглуздого пропалювання життя, а наповнювали його щодня особливим змістом, світлом, радістю і добром, розглядали все в світі виключно з позиції порятунку душі — це і стало головним сенсом земного життя віруючих.

Природно, ті люди, які продовжували жити як і раніше, залишилися на тому ж рівні розвитку і не захотіли рухатися вперед. Їх почало дратувати прагнення віруючих. Звідси і пішли поділи, а слідом за ними послідували утиски і гоніння.

Ті, хто жили за старими законами, не захотіли прийняти нових, дати справжню свободу і щастя. Замкнені в рамках свого вузького уявлення про світобудову, вони опиралися проти тих, хто закликав вийти за межі свого бачення, хто говорив, що світ набагато прекрасніше і цікавіше, ніж їм здається.

Але люди, в житті яких переважають виключно життєві і земні інтереси, як правило, не надто добре ставляться до тих, хто говорить про інші цінності, вічні. Зачерствілі від земних законів, вони не в змозі зрозуміти, як можна жертвувати різними задоволеннями в ім’я високих цілей. І тих, хто служить цим незрозумілим для них цілям, життя яких зовсім не схоже на їхнє життя, вони не можуть терпіти, так як «противники» їм просто заважають жити.

«Чи думаєте ви, що Я прийшов дати мир землі? Ні, кажу вам, але поділ! Віднині п’ятеро в домі одному поділені будуть: троє супроти двох, і двоє супроти трьох, батько буде проти сина, а син проти батька, мати проти дочки, а дочка проти матері, свекруха проти невістки своєї, а невістка навпроти свекрухи своєї» (Лк. 12: 51-53), — сказав Господь. І збувається сказане. Саме цей поділ і відбувається з моменту приходу в світ Спасителя.

Кожен з нас, поки живий, здатний змінити своє життя, тому що тільки прийнявши в своє життя Христа, ми вирівнюємо всі кривизни в своїй долі і можемо побачити світ іншими очима: не маленькою каламутною калюжею, а безкрайнім величним океаном.

Керуючий справами УПЦ Митрополит Антоній (Паканич) для kp.ua

Добавить комментарий