Обшуки у настоятеля Києво-Печерської Лаври: всі подробиці за день

Намісник Києво-Печерської Лаври митрополит Павел заявив, що давно не жив у будинку, в якому сьогодні співробітники СБУ провели обшук.

«Сьогодні в будинку, який значиться за мною, були обшуки. Але з 2013 року я там ні разу не був. У 2014 році цей будинок був розграбований, вкрадені п’ять ікон», — розповів митрополит Павел.

Зі слів намісника Лаври випливає, що в будинку, де проходив обшук, правоохоронці знайшли якусь «брошуру».

«Хтось поклав брошуру 2017 року, але я там був у 2013 році», — зазначив митрополит Павел.

За інформацією видання СПЖ, мова йде ось про цю книгу.

Також намісник Києво-Печерської Лаври заявив, що сьогодні на нього «чиниться тиск з усіх сторін».

Митрополит також зазначив, що обшуки СБУ проводилися на сільськогосподарському підприємстві Лаври.

Він зазначив, що ведення господарства необхідно братії монастиря для того, щоб допомагати нужденним, оскільки ченці Києво-Печерської Лаври опікуються 21 дитячим будинком, 18 дитячими будинками сімейного типу, а також допомагають продуктами міським лікарням.

Митрополит Павел повідомив про те, що будинок, у якому проводилися сьогодні обшуки, давно продається з метою надати благодійність.

«Цей будинок продається, якщо ви його купите, ми розвеземо ці кошти дитячими будинками — це те, що я роблю і буду робити», — заявив владика Павел.

Як повідомлялося, 30 листопада Служба безпеки України проводила обшук за місцем проживання намісника Києво-Печерської Лаври, митрополита Вишгородського і Чорнобильського Павла (Лебедя). У господарство митрополита Павла в селі Вороньків Бориспільського району приїхали три автобуси з представниками СБУ.

В СБУ стверджують, що слідчі дії у настоятеля Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври проходять у межах кримінального провадження, розпочатого за фактом кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 161 (Порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками) Кримінального кодексу України.

Раніше ми повідомляли, що  Міністерство культури здійснює перевірку святинь, які знаходяться у Києво-Печерській Лаврі.

Добавить комментарий