У заповіднику розповіли про плани щодо передачі Почаївської Лаври

Сьогодні, 30 листопада, юрист Кременецько-Почаївського державного історично-архітектурного заповідника Ігор Деревінський заявив, що вони не збираються перетворювати Почаївську Лавру на музей, однак хочуть надати споруди обителі, які на законних засадах знаходяться в користуванні Української Православної Церкви, — так званій «єдиній помісній церкві», яку прагнуть створити. Про це йдеться у сюжеті ТСН.

«У них (братії Лаври – ред.) на цей момент діючий, ніким не скасований, договір про безоплатне право користування (Лаврою – ред.)», — пояснив юрист Кременецько-Почаївського державного історично-архітектурного заповідника Ігор Деревінський.

Однак, за його словами, в разі, якщо з’явиться так звана «єдина помісна церква» та заявить про свої права на користування Почаївською Лаврою, — «держава їй не відмовить». Тобто, що виходить з його слів, держава може надати т.зв. «єдиній помісній церкві» право на користування спорудами Почаївської Лаври.

«Може передаватися майно не лише одній релігійній організації, а кільком, між якими укладається договір про безоплатне користування з кожною окремо», — додав представник заповідника.

Добавить комментарий