Митрополит Агафангел звернувся до Предстоятеля РПЦ з проханням посприяти у звільненні українських моряків

У відкритому листі, опублікованому 3 грудня 2018 року митрополит Одеський і Ізмаїльський Агафангел закликає Предстоятеля Руської Православної Церкви Святішого Патріарха Московького і всієї Русі Кирила допомогти якнайшвидшому поверненню затриманих моряків в Україну. Про це повідомляє  прес-служба Одеської єпархії.

«У ці важкі дні, за попущенням Божим, наші країни увійшли в смугу вогняних випробувань, які можуть спровокувати безпрецедентний військовий конфлікт, здатний принести з собою величезну кількість людських жертв, руйнувань, страждань, горя і сліз, – йдеться в листі. – В акваторії Чорного моря 25 листопада 2018 року стався інцидент, правова оцінка якого є поза межами церковної компетенції і є прерогативою політичних і правозахисних інституцій. Внаслідок цього 24 моряка, серед яких багато уродженців і жителів Одеси та Одеської області, стали заручниками політичної ситуації, були затримані прикордонною службою Російської Федерації. Засоби масової інформації повідомляють, що серед них є поранені, які потребують медичної допомоги».

Правлячий архієрей Одеської єпархії відзначив особливу роль, яку може зіграти Православна Церква в питанні повернення затриманих українських моряків.

«В даний момент тільки Православна Церква може стати єдиною ланкою, що перебуває над протиборством, чий авторитетний голос може бути почутий по обидві сторони конфлікту, – підкреслив митрополит Агафангел. – Тому як правлячий архієрей Одеської єпархії Української Православної Церкви, серце якої сповнене болем, сумом і повсякчасною турботою про ввірену мені Начальником над пастирями Христом паству, спонукуваний щоденними зверненнями до мене одеситів, прошу Вашу Святість почути плач матерів, стогін дружин і дітей, біль рідних, чиї сини перебувають у неволі, залучені в політичний конфлікт, і сприяти їх якнайшвидшому звільненню».

Добавить комментарий